У МОН відбулося засідання експертів щодо розроблення Положення про конкурсний відбір підручників
16.09.2014 | 18:32
Прес-служба Міністерства освіти і науки
 

16 вересня у Міністерстві освіти і науки під головуванням заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського відбулося завершальне засідання членів Асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів України, експертів щодо розроблення Положення про конкурсний відбір підручників для учнів 4-х та 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів та роботи електронного репозитарію http://ua.lokando.com/start.php. Положення про конкурс, а також відповідний наказ МОН про його проведення будуть оприлюднені на сайті Міністерства.

Під час обговорення видавці й експерти підтвердили спільну позицію щодо того, що замовлення підручників для 4 і 7 класів здійснюватимуть школи самостійно через спеціальну онлайн-форму на репозитарії. Фінальні результати по всій Україні будуть відображені на порталі одразу ж наступного дня після завершення конкурсу. Так само прозорими, із розміщенням у відкритому доступу, будуть всі без винятку процедури та етапи проведення конкурсу.

Щодо ж термінів конкурсу, то автори мають подати оригінал-макети підручників для розміщення на репозитарії упродовж одного місяця – з 20 грудня до 20 січня. Сам же конкурс триватиме з 20 січня 2014 до 20 березня 2015 року. За цих два місяці вчителі матимуть можливість ознайомитися з конкурсними підручниками на порталі, обрати один із них, а школи – замовити підручники, які обрали їхні педагоги. Кожна школа повинна заздалегідь зареєструватися на порталі і пройти валідацію з державним реєстром шкіл й лише тоді вона отримає свій пін-код, що дозволить взяти участь в конкурсі і оформити замовлення. Форми для реєстрації шкіл та замовлення зараз розробляються.

Нині репозитарій перебуває в режимі апробації. Це дозволяє кожному вчителеві заздалегідь ознайомитися з його роботою, уже долучати до навчання розміщені матеріали, а також висловити свої побажання чи зауваження, якщо виникають труднощі в користуванні порталом (надсилати на скриньку bhv.kiev@gmail.com). Загалом, репозитарій розробляється не лише як база для нового конкурсу з відбору підручників, але й як простір цифрового навчального матеріалу, який буде для вчителя і учнів максимально зручним у користуванні та корисним у навчальному процесі.

Ознайомитися з покроковою інструкцією з користування репозитарієм можна за покликанням

 http://ua.lokando.com/portal/main.php?todo=showObjDataInDiv#objid=102435&type=objectdetail

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247608910