Олександр Шлапак: Ми пропонуємо масштабну і амбітну податкову реформу, і віримо, що тільки на ній можна побудувати гідний бюджет
18.09.2014 | 09:27
Прес-служба Міністерства фінансів
 

17 вересня Міністр фінансів України Олександр Шлапак в прямому ефірі телепрограми прокоментував податкову реформу, презентовану на засіданні Уряду в понеділок, 15 вересня.

«Ми презентували її позавчора на засіданні Уряду. На жаль, ми не змогли вчора (16 вересня) поговорити про це на засіданні Парламенту. Ми пропонуємо дуже масштабну і амбітну податкову реформу і віримо в те, що тільки на ній може бути побудований гідний бюджет для гідної держави в наступному році», - зазначив Міністр.

Наприклад, податкові ініціативи не змінять податок із зарплати, проте мають суттєво скоротити єдиний соціальний внесок (ЄСВ): «Ми не підвищуємо податок із зарплати - він залишається на рівні 15-17%, як і є зараз. Більш того, найголовніше (те, про що говорилося 15 років, але не робилося), ми запропонували знизити єдиний соціальний внесок – той, який роботодавець платить сьогодні за кожного працівника. Це близько 40%, в середньому. Ми пропонуємо знизити його до 15%, що допоможе заощадити близько 30 млрд. для збільшення виплат заробітної плати».

Нововведення 2014 року – «військовий» податок пропонується залишити і на наступний рік. І за словами Олександра Шлапака, для цього є достатньо об’єктивних причин: «У нас війна, на жаль, не закінчилася. І дай Бог, щоб вона закінчилася найближчим часом. У нас зараз є додаткові витрати, яких раніше не було. Це і підтримка нашої армії, яку треба переозброювати, це і проблеми тих людей, які повернуться з війни. Саме на це ми планували спрямувати ці гроші. Так, ми залишаємо 1,5% "військового" податку на наступний рік».

Та, незважаючи на критичну ситуацію на сході, казначейські та валютні рахунки держави все ж поповнюються: «Зараз ми почуваємо себе достатньо впевнено. Я ще раз підкреслюю. Ми, до речі, коли прийшли до влади, у нас був нуль і на казначейських рахунках, і на валютних рахунках. На сьогоднішній ранок ми мали близько 9 млрд. грн. на рахунках і близько 2 млрд. доларів. Якщо ситуація не буде погіршуватися, ми спокійно виконаємо бюджет і всі свої зобов’язання перед державним бюджетом і перед місцевими бюджетами до кінця цього року».

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247612435