У Відні триває 58-а сесія Генеральної Конференції МАГАТЕ
24.09.2014 | 17:44
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ ІНСПЕКЦІЇ ЯДЕРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ
 

У м. Відень триває 58-а сесія Генеральної Конференції МАГАТЕ. Відповідно до порядку денного 23 вересня відбувся національний виступ делегації України. Глава делегації України Сергій Божко підтвердив повне виконання нашою державою зобов’язань, що випливають з положень Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ). Він також окреслив ключові пріоритети нашої держави у сфері забезпечення ядерної та фізичної ядерної безпеки, поінформував країн-членів МАГАТЕ про прогрес у будівництві нового безпечного конфайменту над об’єктом «Укриття» та виклав перспективи розвитку ядерного енергетичного комплексу України на найближчу перспективу.

У зв’язку з агресією Російської Федерації проти України та тимчасовою окупацією частини суверенної території України – Криму та м. Севастополь, основний акцент у виступі Глави делегації України було зроблено на необхідності продовження застосування Агентством гарантій до всього ядерного матеріалу та ядерних установок в Україні у відповідності до Статуту МАГАТЕ та норм міжнародного права, виходячи з того, що Крим є невід’ємною частиною України. Україна закликала усі країни-члени та Секретаріат МАГАТЕ неухильно дотримуватися положень резолюції ГА ООН «Територіальна цілісність України» від 27 березня 2014 року.

У ході роботи Генконференції Сергій Божко провів зустріч із Генеральним директором МАГАТЕ Юкія Амано, у ході якої були обговорені актуальні питання співробітництва України з МАГАТЕ.

Делегацією України також проведено низку робочих зустрічей, зокрема, із заступником Генерального директора МАГАТЕ Т. Варьйоранте, який курує питання застосування гарантій, та з керівниками та членами делегацій Швеції, Угорщини, Республіки Білорусь, Республіки Молдова.

Члени делегації України також взяли участь заході присвяченому 15-й річниці створення Західноєвропейської Асоціації регулюючих органів WENRA.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247627630