НКЦПФР інформує про попередні результати дематеріалізації на фондовому ринку
25.09.2014 | 10:07
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
 

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) повідомляє, що станом на початок серпня 2014 року акції 61% акціонерних товариств існують у бездокументарній формі, тоді як станом на кінець грудня 2013 року цей показник складав 59%.

Алла Папаіка, директор департаменту корпоративного управління і корпоративних фінансів НКЦПФР, зазначила: «Всього на даний момент у Державному реєстрі випусків цінних паперів  обліковується 12 965 акціонерних товариств  із діючими випусками акцій.  З них у бездокументарній формі акції  існують: у 3 872 приватних акціонерних товариств, 3 041 публічного акціонерного товариства, 597 закритих акціонерних товариств та 435 відкритих акціонерних товариств. Ці показники, на наш погляд, є досить вагомими, адже ми розуміємо, що деяка кількість акціонерних товариств наразі перебуває у стані ліквідації, а деякі – у стані банкрутства, а також певна частка, на жаль, не можуть прийняти таке рішення у зв’язку з неможливістю проведення загальних зборів акціонерів. Але все ж таки, ми сподіваємося, що найближчим часом процедура дематеріалізації буде виконана усіма існуючими акціонерними товариствами відповідно до чинного законодавства ринку цінних паперів».

Зауважимо, що регулятор докладає багато зусиль для виявлення емітентів, які не забезпечили переведення випусків своїх акцій у бездокументарну форму. Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства, акціонерні товариства мали здійснити дематеріалізацію до квітня 2011 року. Так,  у відношенні акціонерних товариств, які не здійснили процедуру переведення акцій у бездокументарну форму існування, Комісія приймає рішення про зупинення внесення змін до системи реєстру власників іменних цінних паперів та до системи депозитарного обліку цінних паперів до моменту усунення порушення зі сторони емітента.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247628982