Рекомендації МЗС для громадян України, які мають намір відвідати Йорданію та Лівію
07.10.2014 | 16:33
Прес-служба Міністерства закордонних справ
 

У зв’язку з потенційними ризиками загострення безпекової ситуації на території Йорданського Хашимітського Королівства, зумовленими проведенням у регіоні військової операції проти терористичних угруповань, МЗС рекомендує громадянам України, які мають намір відвідати Йорданію або перебувають на її території, виявляти підвищену пильність та обережність під час відвідання місць масового скупчення людей і поїздок за межі м. Амман, уникати обговорення з місцевим населенням суспільно-політичних тем, неухильно дотримуватися вказівок та рекомендацій представників правоохоронних органів.

При цьому МЗС рекомендує українцям завжди мати при собі дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон з йорданською візою та його копію.

У разі потрапляння в надзвичайні ситуації, громадянам України слід звертатися до Посольства України в Йорданському Хашимітському Королівстві за номерами телефону: (00 9626) 592 24 02; (00 9627) 767 39 034 або телефонувати на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: (+38 044) 238 16 57.

Крім того, у зв’язку із подальшим погіршенням безпекової ситуації в Лівії, де продовжуються інтенсивні збройні зіткнення між конфліктуючими сторонами, та неспроможністю лівійської влади на даному етапі гарантувати безпеку та правопорядок на території цієї країни, серйозне занепокоєння викликає ситуація щодо продовження виїзду наших громадян з метою працевлаштування в лівійських медичних закладах, у т.ч. з використанням нелегальних каналів.

При цьому, на території Лівії ускладнюється криміногенна ситуація, що характеризується збільшенням кількості випадків вчинення протиправних і насильницьких дій (збройних нападів, пограбувань та викрадень з метою отримання викупу тощо) щодо іноземних громадян, працевлаштованих в Лівії. Крім того, почастішали інциденти, пов’язані із перешкоджанням з боку озброєних осіб нормальному режиму роботи лівійських медичних закладів, а також фіксуються непоодинокі випадки обстрілу місцевих лікарень з важких видів озброєнь, що створює реальні загрози для життя та здоров’я іноземних громадян з числа персоналу вказаних закладів.

Також, громадянам України, які мають намір працевлаштуватися в медичних закладах Лівії, слід враховувати, що у контексті поточної непередбачуваної ситуації в цій країні умови робочих контрактів, які декларуються потенційними лівійськими роботодавцями, можуть кардинально відрізнятися від реальних, насамперед, в питаннях оплати праці, забезпечення житлом, робочого навантаження тощо.

Враховуючи викладене, МЗС вчергове наполегливо застерігає громадян України від здійснення поїздок до Лівії до стабілізації ситуації, а тих, хто продовжує перебувати в цій країні, закликає негайно залишити її територію. Громадянам, які досі перебувають в Лівії, рекомендується повідомити Посольству України в Лівії свої контактні дані для забезпечення надання їм необхідної допомоги у разі настання надзвичайних обставин.

Недотримання вищезазначених рекомендацій може значно ускладнити, а в ряді випадків фактично унеможливити гарантування належного захисту українських громадян в Лівії.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації на лівійській території, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Лівії за номером телефону: (+218) 91 645 45 17, або телефонувати на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: (+38 044) 238 16 57.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247658782