Будівництво об'єктів з виробництва тепла та електроенергії з альтернативних видів палива має відбуватися за спрощеною процедурою землевідведення
03.11.2014 | 14:04
Прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження
 

Будівництво об’єктів з виробництва тепла та електроенергії з альтернативних видів палива має відбуватися за спрощеною процедурою землевідведення. Про це йшлося під час робочої наради у Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками  громадських організацій: Біоенергетичною асоціацією України та  ГО «Нова Україна».

«Сьогодні, згідно із затвердженим Планом заходів щодо скорочення обсягу споживання природного газу на період до 2017 року, Уряд визначив два першочергових завдання. Перше - це створення фінансових інструментів та механізмів стимулювання заміщення природного газу, над якими Агентство активно працює. Друге – спрощення дозвільних процедур і адміністративного регулювання. Це завдання не потребує пошуку джерел фінансування, потрібно лише чітко визначити «вузькі місця» та подати обґрунтовані пропозиції щодо зміни законодавства», - зазначив С.Савчук.

Зі свого боку представники громадських організацій озвучили проблеми щодо зарегульованості діючої системи землевідведення для будівництва об’єктів альтернативної енергетики. Така ситуація вкрай негативно впливає на інвестиційну привабливість, зокрема сектору альтернативного теплопостачання, та уповільнює темпи масштабної реалізації проектів з заміщення газу у теплоенергетиці.

Голова Держенергоефективності запевнив представників громадськості, що Агентство вже працює над усуненням цих перешкод і готове враховувати пропозиції для найшвидшого та ефективного вирішення існуючих проблем.

Також були обговорені питання щодо виділення у наступному році бюджетних коштів для покриття частини кредитів підприємцям під закупівлю енергозберігаючого обладнання та відшкодування частини кредитів для населення під придбання енергоефективного обладнання та матеріалів.

Підсумовуючи нараду, Сергій Савчук запропонував представникам громадських організацій активно долучитися до підготовки Агентством відповідних проектів нормативно-правових актів.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247724284