Мінфін: Для банків, які обслуговують держустанови, передбачається ввести додаткові вимоги
12.11.2014 | 09:25
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ
 

11 листопада директор Департаменту фінансової політики Міністерства фінансів України Володимир Коцюба взяв участь у круглому столі на тему «Битва за Україну: банки на війні». Зокрема, під час обговорення мова йшла про те, як мають будуватися стосунки між державою та банками під час війни, якою  має бути роль державних банків у надзвичайних обставинах та яким чином має функціонувати банківська система за часів економічної та військово-політичної кризи.

За словами Володимир Коцюби, саме державні банківські структури у часи будь-якої кризи допомагали вирішити певні проблеми.

«Насправді історично склалося таким чином, що Ощадбанк і Укрексімбанк ще з початку незалежності були, і на сьогодні залишаються, у 100% власності держави. Нині суттєво виросла доля цих банків у структурі банківських послуг. І, мабуть, завдяки тому, що такі структури є, держава має право говорити про вирішення низки нагальних питань, які б ми не могли вирішити, за умови виключно приватного власника», - зазначив Володимир Коцюба.

Звертаючи увагу на позицію Уряду щодо взаємовідносин державного бюджету з банківськими структурами, директор Департаменту фінансової політики Мінфіну зазначив, що на сьогодні є певні напрацювання, робота над якими проводилася разом із Нацбанком та представниками банківського сектору. 

«На сьогодні дійсно є низка державних програм, які передбачають концентрацію певних ресурсів громадян у банківських структурах. І ці програми мають обслуговуватися у державних банках. Всі інші базові бізнеси або державні програми можуть реалізовуватися і в інших банківських структурах, але такі банківські структури мають відповідати всім вимогам щодо стабільності, яку виставляє банківське законодавство, і це мають сильні структури, щоб не допустити втрати державних коштів», - пояснив Володимир Коцюба.

Разом з тим, директор Департаменту фінансової політики Міністерства фінансів України Володимир Коцюба розповів про напрацювання щодо відбору банків для обслуговування бюджетних організацій.

«Нами опрацьований відповідний проект, який знаходиться в стадії погодження і найближчим часом буде винесений на Кабмін. Крім питань необхідності стабільності банківських установ, також важливим питанням є функціонування платіжних систем», - пояснив Володимир Коцюба.

Так, проектом передбачається ввести додаткові вимоги до банків, через які здійснюватимуться виплати заробітної виплати для бюджетних установ. Серед них – обов’язкова участь банку у національній багатоемітентній платіжній системі та наявність облігацій внутрішньої державної позики у портфелі банківської установи не менше 20% регулятивного капіталу.

a

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247741914