Україна залучатиме іноземні та вітчизняні інвестиції
18.11.2014 | 19:42
Прес-служба Державного агентства енергоефективності та енергозбереження
 

Про це повідомив Голова Держенергоефективності України Сергій Савчук під час виступу на секції "Енергетика – спільний знаменник для України та Норвегії", що відбулася в рамках Норвезько-українського бізнес-форуму.

"Наразі для нас критично важливим є зменшення споживання імпортного природного газу. Наша мета - зупинити відтік валюти з економіки України в "газову трубу", натомість - дати можливість як вітчизняному, так і закордонному бізнесу залучити кошти для інвестицій у відновлювану енергетику. Для цього є законодавчі пільги та стимули, що сприятимуть скороченню споживання традиційних енергоресурсів та розвитку відновлюваних", - повідомив Голова С. Савчук.

Голова Агентства нагадав, що Урядом вже прийнято стратегічний для України Національний план дій з відновлюваної енергетики, який передбачає 11% енергії з відновлюваних джерел в загальному енергобалансі країни до 2020 року. "Біоенергетика, вітрова, гідро-, геотермальна та сонячна енергетика - це ключові сфери, розвиток яких сприятиме заміщенню природного газу. Вже у 2016, наприклад, при виробництві електроенергії встановлена потужність об’єктів біоенергетики складатиме 380 МВт, а в 2020 році – 950 МВт", - підкреслив Сергій Савчук.

Також Голова Агентства відмітив значний потенціал розвитку альтернативних видів палива: "У транспорті є величезні можливості для виробництва біоетанолу, біодизеля. У 2015-16 роках необхідно побудувати два заводи з виробництва біоетанола, а в 2020 році потреба у біоетанолі становитиме 500 тис. т."

За словами Сергія Савчука, сьогодні Україна очікує від європейської спільноти, у тому числі від Норвегії, технічної допомоги для гармонізації національного законодавства до європейського. "Крім того, ми готові створити максимально комфортні умови для інвесторів, як внутрішніх, так і закордонних, у тому числі норвезьких. Адже Норвегія є носієм передового досвіду розбудови потужного сектору відновлюваної енергетики в Європі", - додав він.

Представивши вітчизняний потенціал відновлюваної енергетики, Сергій Савчук закликав представників бізнесу Норвегії брати участь у проектах з відновлюваної енергетики в Україні.  В свою чергу, Міністр у справах Європи та Європейського економічного простору Норвегії Відар Хельгесен відмітив, що Норвегія готова ділитися досвідом та планує збільшувати фінансову підтримку Україні.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247759823