НКЦПФР врегулювала норми щодо організації діяльності банків та їх відокремлених підрозділів при здійсненні ними професійної діяльності на фондовому ринку
29.12.2014 | 11:53
ПРЕС-СЛУЖБА НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
 

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила рішення «Про затвердження Положення щодо організації діяльності банків та їх відокремлених підрозділів при здійсненні ними професійної діяльності на фондовому ринку» на одному з останніх своїх грудневих планових засідань 2014 року.

«Це Положення регулює питання організації діяльності банків та їхніх відокремлених підрозділів при провадженні ними професійної діяльності на фондовому ринку: діяльності з торгівлі цінними паперами – дилерської і брокерської діяльностей, андеррайтингу та діяльності з управління цінними паперами; депозитарної діяльності – депозитарної діяльності депозитарної установи, діяльності із зберігання активів ІСІ (інститутів спільного інвестування) та діяльності із зберігання активів пенсійних фондів», – пояснила Ірина Курочкіна, директор Департаменту регулювання депозитарної та клірингової діяльності НКЦПФР.

Додамо, що для здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів банк має створити організаційно відокремлений профільний підрозділ. Такий підрозділ має відповідати меті та предмету свого функціонування за певним видом діяльності на фондовому ринку, налічувати визначену законодавством кількість керівних посадових осіб та фахівців, бути оснащеним відповідним обладнанням та програмно-технічним комплексом, а також системою обмеження доступу працівників банку, які безпосередньо не займаються здійсненням певних видів професійної діяльності на фондовому ринку, до окремих приміщень такого підрозділу тощо.

Окрім того, Положення містить нову норму щодо можливості здійснювати ідентифікацію клієнтів працівниками відокремлених підрозділів банку, у складі яких не має профільних структурних підрозділів з провадження діяльності на фондовому ринку, які згідно посадових обов’язків мають право та зобов’язання провадити діяльність щодо ідентифікації клієнтів згідно вимог, встановлених законодавством України.

Документ був обговорений з учасниками ринку та погоджений без зауважень з Державною службою фінансового моніторингу, Державною службою з питань регуляторної політики підприємництва, Національним банком України та Антимонопольним комітетом.

Наразі документ подано на державну реєстрацію до Мінюсту, після чого відбудеться його публікація в офіційному виданні. Пройшовши ці етапи, рішення набере чинності.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247850241