Наталія Яресько: Аби перемогти у цій війні, разом з військовою від нас вимагається провести фінансову мобілізацію
16.01.2015 | 14:00
Прес-служба Міністерства фінансів
 

16 січня під час Години Уряду в Парламенті Міністр фінансів України Наталія Яресько, зауважила, що сьогодні особливо важливо зберегти базові соціальні гарантії українцям, профінансувати значне збільшення військових витрат і разом із тим провести повну перебудову фінансової системи країни.

«Ми мусимо одягти та нагодувати наших бійців, мусимо озброїти їх. На кризову українську економіку, яка вимагає невідкладних і дорогих реформ, накладається додатковий тягар військових витрат. Думаю, для вас нема нічого нового у тому, що терористична війна, що точиться на Сході України, є частиною економічної війни, яку розв’язано проти України, аби завадити необхідним реформам, аби перетнути Україні шлях у Європу. Тож, аби перемогти у цій війні, разом з військовою від нас вимагається провести фінансову мобілізацію», - запевнила Наталія Яресько.

Міністр детально зупинилась на двох блоках бюджету, що викликають у суспільстві найжвавіші дискусії: фінансуванні місцевих бюджетів та змінах у Податковий кодекс.

За словами Наталії Яресько, питання щодо фінансування місцевих бюджетів є особливо актуальним, оскільки в даний час органи місцевого самоврядування затверджують бюджети на 2015 рік.

«Чомусь всі побачили, що частину доходів у місцевих бюджетів забрали, проте мало хто помітив, що місцеві бюджети замість цього отримали. Мушу розчарувати: ні, бюджетна децентралізація це не виділення додаткових субвенцій з державного бюджету із повним збереженням звичних місцевим чиновникам фінансових схем. Це нова система міжбюджетних відносин, більша фінансова самостійність, і, відповідно, більша відповідальність. Це не тільки принципово нові джерела надходжень для місцевих бюджетів, але й інструменти, що дозволять ефективним громадам впливати на економічне зростання та, відповідно, нарощувати свою базу доходів», - підкреслила під час виступу урядовець.

Міністр фінансів також пояснила, що завдяки запровадженню нової моделі фінансового забезпечення місцеві бюджети отримали додатковий ресурс на виконання  повноважень, які є функціями держави і передані на виконання місцевим органам влади. Також, місцеві органи влади отримали значний ресурс на фінансування самоврядних повноважень.

Далі, розповідаючи про зміни у Податковий кодекс, Міністр зауважила, що особливо багато коментарів надходить у зв’язку зі змінами у нарахуванні Єдиного соціального внеску (ЄСВ).

Як зазначила очільник Мінфіну, 41% ЄСВ є одним з найвищих у Європі, що фактично примушує ринок праці ховатися у тінь, де за різними оцінками щорічно виплачується приблизно 200 мільярдів гривень заробітної плати.

«Ми мали зачароване коло — дефіцит Пенсійного фонду покривався збільшенням ЄСВ, що змушувало бізнес значно занижувати рівень офіційної заробітної плати, що у свою чергу призводило до подальшого збільшення дефіциту Пенсійного фонду», - пояснила урядовець та додала, що, як показує досвід, найбільш каральні заходи у вирішенні цього питання неефективні.

«Уряд у проекті Бюджету на цей рік виходив із філософії заохочення роботодавців у виведенні заробітної плати з тіні, запропонувавши механізм зменшення ставки ЄСВ з 41% до 16,5% при одночасному виконанні декількох умов. Багато представників малого та середнього бізнесу позитивно сприйняло такі нововведення, оскільки розуміють, що працювати без ризиків набагато легше. Багато хто нарікає на складність цього механізму. Подивимося на практиці. Якщо ми цього року дійсно будемо позитивно працювати і виведемо з тіні значну суму, то наступного року всі зможуть мати знижену ставку ЄСВ у 24,5 відсотка», - зауважила Наталія Яресько.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247874313