МЗС: Щодо шенгенських віз
16.01.2015 | 16:54
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ
 

У зв’язку із непоодинокими випадками анулювання громадянам України дійсних шенгенських віз в аеропортах держав-членів ЄС та повернення їх в Україну через порушення шенгенського законодавства  (мета поїздки не підтверджується відповідними документами або не відповідає цілям, заявленим при отриманні візи) слід врахувати, що у Шенгені діють 2 правила використання візи: правило першого в’їзду або правило найдовшого перебування.

Відповідно до статті 5 Візового кодексу ЄС віза для в’їзду на територію держав-учасниць Шенгенської Угоди має оформлюватися дипломатичним представництвом або консульською установою тієї держави-члена, територія якої є основним пунктом призначення подорожі/подорожей заявника.

Порушення цього правила може стати причиною відмови у в’їзді, якщо особа не надасть доказів, що планує поїздку до країни, яка видавала візу. Тому, якщо час перебування у кожній країні невідомий, потрібно оформляти візу тієї країни, яка є першою на шляху слідування.

Якщо ж особа чітко знає, в якій країні проведе найбільше часу, тоді діє правило найдовшого перебування – необхідно оформляти візу країни, де планується найдовше перебувати.

У цьому контексті важливо надати прикордонним службам логічне і документально підтверджене обгрунтування вашої поїздки. Це можуть бути квитки на поїзд чи літак, тощо.

У випадку, коли візу не вдалося попередньо використати відповідно до цілі її видачі, і постає необхідність подорожі до іншої країни шенгенської зони з іншою метою, така віза повинна бути анульована, а нова віза повинна бути оформлена у дипломатичному представництві країни призначення згідно із запланованою метою.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247875095