Міністерство енергетики та вугільної промисловості інформує щодо імпорту електроенергії
20.01.2015 | 19:12
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості
 

На початку грудня 2014 року склалася критична ситуація щодо забезпечення українських ТЕС вугіллям, внаслідок чого виник дефіцит потужності в об’єднаній енергосистемі і було запроваджено аварійні відключення електроенергії по всій території України, у тому числі і в Криму. Це спричинило певну соціальну напругу та призвело до незручностей для споживачів електроенергії.

Для вирішення питання постачання електроенергії для споживачів 29.12.2014 Укрінтеренерго було укладено відповідний договір щодо імпорту електроенергії на вигідних для української сторони комерційних умовах (вартість імпортованої електроенергії дешевша від вартості електроенергії, що надходить від української теплової генерації). Крім того, наявність контракту щодо імпорту дає можливість отримання додаткового об’єму електроенергії, що підвищує стабільність роботи ОЕС України у опалювальний період.

Принцип «бери або плати» згідно з умовами контракту не застосовується, а щоденний обсяг поставленої електроенергії погоджується за 2 дні.

Варто зауважити, що умови контракту передбачають можливість українській стороні відмовитися від імпорту без будь-яких економічних наслідків для України.

Слід зазначити, що постачання імпортованої електроенергії до АРК не є передумовою постачання електроенергії з Російської Федерації.

Щомісячний обсяг поставки електроенергії за контрактом становить до 1,1 млрд. кВт/год, що в 2 рази більше, ніж потрібно для споживачів півострова, таким чином імпортована електроенергія надходить споживачам усієї України.

Нагадаємо, 29.12.2014 Урядом прийнято розпорядження № 1278-р «Про деякі питання постачання електричної енергії», де Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією Міненерговугілля щодо продажу ДПЗД «Укрінтеренерго» електричної енергії на тимчасово окуповану територію, АР Крим та м. Севастополь, придбаної на оптовому ринку електроенергії, згідно з договорами купівлі-продажу, укладеними з будь-якими суб’єктами господарювання.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247883619