Ігор Жданов: Головний напрямок курсу реформ - підвищення автономності національних федерацій
30.01.2015 | 11:50
Прес-служба Міністерства молоді та спорту
 

Необхідно створити європейську систему взаємовідносин між національними федераціями і Міністерством, позбавивши його неприродних функцій, та надати більше повноважень федераціям. Про це Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов заявив у інтерв`ю агенції РБК-Україна.

"Наприклад, у законодавстві у нас досі прописано, що Міністерство затверджує правила спортивних змагань. Теоретично, я б міг змінити правила футболу, але це був би вже не футбол. Правила спортивних змагань повинні встановлювати національні федерації на основі міжнародно визнаних правил. Ми подали зміни у відповідний закон, щоб позбавити Міністерство цієї функції радянського зразка".

Головний напрямок курсу реформ – це підвищення автономності національних федерацій і переведення Міністерства на європейські стандарти роботи з його функціоналом, наголосив Ігор Жданов: "Адже в кожній країні ЄС є або Міністерство молоді та спорту, або відповідний державний комітет України. Але працюють вони зовсім за іншою філософією, виступають, у першу чергу, розробником державної політики та координатором її реалізації".

Міністр зауважив, що Мінмолодьспорту не прийматиме рішень про радикальні реформи в спортивній сфері без відповідного обґрунтування і прогнозування наслідків. З ключових змін в обов'язковому порядку будуть проведені громадські слухання зі стейкхолдерами, у профільному комітеті Верховної Ради України, в регіонах.

"Ми також плануємо державний експеримент: коли кошти будуть йти безпосередньо не Міністерству, а національним федераціям, які потім будуть детально звітувати щодо їх цільового використання. Це торкнеться не всіх федерацій, а лише тих, які будуть відповідати певним і жорстким критеріям. На сьогодні лише вісім федерацій заявили про готовність взяти участь у такому експерименті і взяти на себе таку велику відповідальність. Запланували провести його у другому кварталі 2015 р. Наб'ємо трохи ґуль, подумаємо, як і що треба змінити, і наприкінці року вийдемо на Кабмін з внесенням конкретних змін у законодавство України".

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247913214