На Львівщині буде перша українська дейзі-бібліотека
02.02.2015 | 13:23
Львівська ОДА
 

На Львівщині планують розробити й укомплектувати першу українську дейзі-бібліотеку, яка міститиме 2000 книг у спеціальному форматі для людей з вадами зору.

В Україні майже немає аудіокниг для людей з вадами зору — художніх, довідкових, підручників для загальноосвітніх шкіл та вищих навчальних закладів, дитячої літератури. Для цього, насамперед, потрібно створити базу текстів, які увійдуть до дейзі-книг.

У департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації звернулася з клопотанням голова Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка інвалідів - УСІ» Оксана Потимко  щодо сприяння в організації та проведенні навчальних семінарів і майстер-класів для працівників публічних бібліотек області.

Метою семінарів та майстер-класів є залучити працівників публічних бібліотек області до начитування літератури для її наступної конвертації у формат daisy, ознайомити з ним працівників публічних бібліотек, його перевагами, технічними і програмними засобами створення дейзі-книг, залучити бібліотекарів до створення в Україні першої дейзі-бібліотеки.

З 20 січня до 24 березня 2015 року спеціалісти проведуть такі  семінари і майстер-класи у 30 бібліотеках області.

Довідка

DAISY (Digital Accessible Information System) - спеціальний формат аудіокниг, який характеризується високою ступеня стискання, захистом від копіювання і структурованою розміткою та зручною навігацією. Формат дейзі дозволяє незрячому користувачеві протягом лічених секунд знайти в аудійованій книзі потрібний розділ, параграф, сторінку, абзац, фразу. Дейзі-книга може містити як звичайний текст, так і аудіодоріжку, ілюстрації, відеоряд.

Дейзі-бібліотеки поширене явище в країнах Європи.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247919211