Уряд врегулював порядок надання гуманітарної допомоги населенню Донецької та Луганської областей
06.02.2015 | 11:00
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій
 

30 січня 2015 року Кабінет Міністрів України для врегулювання механізм надання, розподілу і видачі гуманітарної та іншої допомоги жителям сходу, що надається через Донецьку і Луганську облдержадміністрації, затвердив Порядок надання гуманітарної та іншої допомоги населенню Донецької та Луганської областей.

Цей Порядок був розроблений Державною службою України з надзвичайних ситуацій на виконання доручення Кабінету Міністру України від 24.11.2014 № 42522/4/1-14 до Указу Президента України від 14 листопада 2014 р. № 875 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 листопада 2014 р. «Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях» і стосується виключно двох областей України - Донецької та Луганської.

«Цей Порядок стосується виключно процесу розподілу тієї гуманітарної допомоги, яка надходить безпосередньо до обласних державних адміністрацій і не поширюється на тих людей, а також на організації, установи, що самостійно доставляють і роздають гуманітарну допомогу населенню, не залучаючи органи влади», - повідомив  директор Департаменту ресурсного забезпечення ДСНС України Руслан Білошицький.

Обласні адміністрації, одразу після отримання гуманітарної допомоги, приймають рішення щодо розподілу цієї допомоги серед населення. При цьому враховуються потреби населення певних міст і сіл на підставі поданих райдержадміністраціями відомостей про обсяг необхідної допомоги.

Задля прозорості та відкритості, рішення про розподіл допомоги оприлюднюється протягом одного робочого дня на офіційному веб-сайті Донецької і Луганської облдержадміністрацій.

Після прийняття рішення про розподіл допомоги, забезпечується її обов’язкове маркування і невідкладна передача відповідним райдержадміністраціям та органам місцевого самоврядування.

Маркування допомоги проводиться шляхом нанесення на етикетку, ярлик або безпосередньо на зовнішню чи внутрішню упаковку товару клейма (печатки) «Гуманітарна допомога. Продаж заборонено», а також наклейки із зображенням державної символіки України (Державний Прапор України і малий Державний Герб України, написи «ГУМАНІТАРНА ДОПОМОГА» і «Україна»).

«Райдержадміністрації та органи місцевого самоврядування, після отримання допомоги повинні інформувати населення про надання допомоги та організовувати її безпосередню видачу або передачу підприємствам, установам та організаціям, що утримуються за рахунок бюджетних коштів, та уповноваженим ними державним установам, у тому числі закладам охорони здоров’я, навчальним закладам  для видачі допомоги безпосередньо людям», - зазначив Руслан Білошицький.

Вся інформація про надану допомогу (кількість осіб, які отримали допомогу, вид та її обсяг) подається Донецькій і Луганській облдержадміністраціям відповідними райдержадміністраціями та органами місцевого самоврядування і щомісяця оприлюднюється на офіційному веб-сайті відповідної обласної державної адміністрації.

Запроваджуючи такий Порядок надання гуманітарної допомоги, Уряд України прагне досягти відкритості перед громадськістю і дає змогу кожному дізнатися, куди та конкретно кому була передана та чи інша гуманітарна допомога.

 

 

Відео: ftp://194.0.148.98/Dlya%20ZMI/02/05.01_porjadok%20nadannja%20gym%20dopomogu/

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247932350