Протягом року планується реалізувати на торгах понад 1000 земельних ділянок та прав на них
18.02.2015 | 09:47
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ
 

На сьогодні в Україні до продажу на земельних торгах у формі аукціону землевпорядні організації підготували 1046 земельних ділянок та прав оренди на них. Сформовані лоти планується реалізувати на конкурентних засадах протягом поточного року. Про це повідомляє Управління ринку та оцінки земель Держземагентства України.

Зокрема, станом на лютий до продажу на аукціонах в Україні визначено 180 земельних ділянок несільськогосподарського призначення державної та комунальної власності площею 105,09 гектара. Загальна стартова ціна зазначених лотів, тобто їх експертна грошова оцінка, становить 547,68 млн. гривень.

Найбільше земельних ділянок для реалізації через аукціони підготовлено у Тернопільській (24 лоти), Львівській (23), Луганській (17), Миколаївській (17) та Рівненській (16) областях.

Для продажу на конкурентних засадах прав оренди на земельні ділянки різного цільового призначення із земель державної та комунальної власності сформовано 865 лотів загальною площею 13,47 тис. гектарів. Стартовий розмір річної орендної плати за користування цими наділами визначено у сумі 16,64 млн гривень. Початкова ставка орендної плати від нормативної грошової оцінки при цьому коливається від 3 до 12 відсотків.

Найбільшу кількість земельних ділянок несільськогосподарського та сільськогосподарського призначення для передачі в оренду на конкурентних засадах підготовлено у Тернопільській (158 лотів), Волинській (115), Рівненській (86), Луганській (83), Кіровоградській (68) областях.

Найвища ставка орендної плати у розмірі 12% від нормативної грошової оцінки пропонується, як стартовий розмір орендної плати у дванадцяти областях, а саме: у Вінницькій, Волинській, Донецькій, Запорізькій, Львівській, Миколаївській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

Крім того, через аукціон заплановано реалізувати право на використання земельної ділянки для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) площею 83,54 га у Львівській області. Стартова ціна продажу цього права за експертною грошовою оцінкою – 118,18 тис. гривень.

Довідково:

Підготовка лотів до проведення земельних торгів включає: виготовлення, погодження та затвердження в установленому законодавством порядку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у разі зміни цільового призначення земельної ділянки та у разі, якщо межі земельної ділянки не встановлені в натурі (на місцевості); державну реєстрацію земельної ділянки; державну реєстрацію речового права на земельну ділянку; отримання витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки у разі продажу на земельних торгах права оренди на неї; проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки у разі продажу земельної ділянки (у власність); встановлення стартової ціни продажу земельної ділянки, або стартового розміру річної орендної плати; визначення виконавця земельних торгів, дати та місця проведення земельних торгів.

Закупівля послуг з виконання робіт із землеустрою, оцінки земель у процесі підготовки лотів до продажу земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) на земельних торгах та визначення виконавця земельних торгів організатором земельних торгів здійснюється у порядку, визначеному законодавством про здійснення державних закупівель, а у разі, якщо законодавство про здійснення державних закупівель не застосовується, – на конкурентних засадах у порядку, що визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247958325