Відбулося перше засідання Міжвідомчої комісії з питань охорони дитинства в оновленому складі
27.02.2015 | 17:11
Прес-служба Міністерства соціальної політики
 

Сьогодні у Мінсоцполітики під головуванням заступника Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергія Устименка відбулося перше засідання Міжвідомчої комісії з питань охорони дитинства в оновленому складі. У заході також взяли участь Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Аксана Філіпішина, представники центральних органів виконавчої влади, міжнародних, громадських і благодійних організацій, наукових установ.

Розглядалися чотири основні питання: щодо соціально-правового захисту дітей, які переселилися із території проведення антитерористичної операції чи залишилися в районі її проведення; про щорічну державну доповідь „Про становище дітей в Україні” (за 2013 рік); стосовно запровадження єдиного загальнодержавного інструментарію оцінки потреб дитини та сім’ї як механізму прийняття рішень у найкращих інтересах дитини; про завдання, організацію діяльності та підготовку орієнтовного Плану роботи Міжвідомчої комісії з питань охорони дитинства на 2015 рік.

„Сьогодні в Україні відсутня цілісна система реалізації та захисту прав дітей, перш за все, з точки зору  належного врахування кращих інтересів та думки дитини. І нашою стратегічною метою має стати створення доброзичливого середовища для виховання, навчання та розвитку дитини, системна, ефективна реалізація їх прав та інтересів, створення національної системи попередження та протидії втягнення дітей у збройні конфлікти”, - сказав, відкриваючи зібрання, Сергій Устименко.

При цьому він також наголосив, що вже найближчим часом мають бути розроблені системні заходи, які дозволять дітям, котрі стали учасниками чи жертвами збройного конфлікту, отримувати належну соціально-психологічну реабілітацію; сприятимуть возз’єднанню сімей, розлучених із дітьми внаслідок збройного конфлікту.

За словами заступника Міністра, сьогодні найбільшу стурбованість викликає становище дітей, які проживали та проживають у районі проведення антитерористичної операції. У зв’язку із загостренням в кінці січня ситуації в мм. Дебальцеве та Маріуполі, Міністерством соціальної політики вжито ряд невідкладних заходів щодо безпечного перевезення та розміщення дітей з Донецької та Луганської областей. Зокрема, у Мінсоцполітики створено координаційну групу з питань перевезення дітей із зони конфлікту до безпечних регіонів і тимчасового розміщення в придатних для цього приміщеннях, зі згоди їх батьків.

Також сформовано за поданням обласних, Київської міської державних адміністрацій перелік 275 установ, закладів (з яких 156 закладів системи освіти, 48 закладів системи охорони здоров’я, 37 закладів системи Мінсоцполітики та 34 заклади оздоровлення і відпочинку усіх форм власності), в яких можуть бути розміщені 15 176 дітей.

У зв’язку із загостренням ситуації на Сході України, починаючи з 24 січня, Мінісоцполітики щоденно здійснює моніторинг стану перевезення дітей з Донецької і Луганської областей та їх тимчасового розміщення в придатних для цього приміщеннях.

Так, станом на сьогодні, за оперативною інформацією Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій, вже евакуйовано 2136 дітей.

Забезпечено щоденний моніторинг діяльності притулків для дітей служб у справах дітей, центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та стану функціонування дитячих будинків сімейного типу і прийомних сімей, які перемістилися з Донецької та Луганської областей, виплати їм державної соціальної допомоги та грошового забезпечення.

„Але це лише початок, який потребує подальшого системного підходу і скоординованості дій всіх нас, представників різних сфер і галузей, з метою попередження порушення прав дитини, а якщо дитина вже потрапила в біду, - то задля надання оперативної допомоги”, - наголосив Сергій Устименко.

Обговоривши усі питання порядку денного та прийнявши відповідні рішення, Міжвідомча комісія окреслила конкретні дії на найближчу перспективу та ухвалила план заходів на 2015 рік.  Також було затверджено Державну доповідь щодо становища дітей в Україні у 2013 році.

Під час опрацювання рекомендацій з підготовки Доповіді за 2014 рік директор Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Мінсоцполітики Руслан Колбаса, зокрема, зазначив, що наслідки політичної та фінансово-економічної кризи, спричиненої виникненням військових конфліктів на території країни у 2014 році, значно вплинули на політику у сфері охорони дитинства, визначивши пріоритетність питання збереження життя і здоров’я дітей.

У Мінсоцполітики переконані, що необхідно забезпечити створення на місцях справжніх мультидисциплінарних команд спеціалістів, дії яких будуть спрямовані, перш за все, на захист прав внутрішньо переміщених дітей та дітей, які залишилися в зоні проведення АТО. Водночас і тему щорічної державної доповіді про становище дітей в Україні за підсумками 2014 року Руслан Колбаса запропонував таку, що буде пов’язана із захистом прав дітей в умовах збройного конфлікту та проведення антитерористичної операції. Присутні його підтримали.

Якщо говорити про стратегічні завдання, які потрібно починати ставити перед собою вже сьогодні, то на часі, як вважають у Міністерстві, створення національної системи попередження та протидії втягнення дітей у збройні конфлікти, яка б передбачила такі норми: діти не беруть участь у збройному конфлікті, і вони захищені від потенційної шкоди під час  збройного конфлікту; діти, які стали учасниками чи жертвами збройного конфлікту, отримують належну соціально-психологічну реабілітацію; держава сприяє возз’єднанню сімей, розлучених із дітьми внаслідок збройного конфлікту.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247979402