ГПУ повинна невідкладно розпочати процес притягнення Росії до відповідальності за агресію проти України в Гаазькому трибуналі, - Арсеній Яценюк
18.03.2015 | 13:50
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
 

Генеральна прокуратура України повинна невідкладно розпочати процес притягнення Росії до відповідальності за агресію проти України в Гаазькому трибуналі, - заявив на засіданні Уряду України в середу, 18 березня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Він нагадав, що за дорученням Уряду України Міністерство юстиції України звернулося до Київського інституту судових експертиз щодо «висловлювань президента Російської Федерації Володимира Путіна та Міністра оборони Російської Федерації Сергія Шойгу щодо захоплення і анексії української території».

Глава Уряду повідомив, що за висновками інституту, такі висловлювання «чітко містять ознаки порушення міжнародного права і видачі прямих вказівок щодо анексії Криму і здійснення військової інтервенції проти України».

Міністерство закордонних справ України, наголосив Арсеній Яценюк, підготувало відповідний проект заяви, згідно зі статтею №11 Римського статуту: «Така заява повинна бути відправлена до Гаазького трибуналу. І Генеральна прокуратура України повинна невідкладно розпочати процес щодо притягнення Російської Федерації до відповідальності за агресію проти України в Гаазькому трибуналі».

Він звернувся до Міністерства юстиції передати відповідні матеріали органам прокуратури.

Арсеній Яценюк також висловив стурбованість тим, що сьогодні в Парламенті України не був ухвалений проект закону про юрисдикційні та майнові імунітети іноземної держави, який дає можливість українським компаніям і громадянам звертатися в українські суди, в тому числі проти Російської Федерації для відшкодування шкоди, завданої російською військовою агресією проти України.

Зокрема, за його словами, йдеться про відшкодування збитків, пов’язаних із націоналізацією українських активів на території Автономної Республіки Крим, зі втратою майна через російську військову агресію.

Глава Уряду звернувся до Верховної Ради невідкладно повернутися до розгляду цього законопроекту: «Цей закон відповідає європейським стандартам. Ми повинні навчитися захищати своїх громадян і дати можливість українським громадянам захищати своє право в українському суді. А потім через міжнародно-правові механізми звертатися до інших країн з тим, щоби реалізувати судове рішення в країнах, де в нас є двосторонні угоди про правове співробітництво».

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248017938