Південно-Українську АЕС нагороджено дипломом Міжнародного екологічного форуму "Довкілля для України"
27.04.2015 | 18:25
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості
 

ВП «Південно-Українська АЕС» за досягнення у царині зменшення техногенного впливу на навколишнє середовище нагороджено дипломом Міжнародного екологічного форуму «Довкілля для України». Черговий екологічний форум проходив 22-24 квітня в Києві. Цей традиційний захід організовується за підтримки Кабінету Міністрів і Міністерства екології та природних ресурсів України.

У рамках форуму було розгорнуто VІІІ Міжнародну виставку «Довкілля 2015». Її розділи знайомили з новітніми технологіями, що застосовуються у сфері охорони природи, проектами збереження навколишнього середовища, представленими великими промисловими підприємствами України.

 У VІІІ Міжнародній виставці «Довкілля 2015» взяли участь провідні промислові підприємства, екологічні компанії, навчальні заклади, громадські екологічні організації. Серед них Південно-Український енергокомплекс (ВП ЮУАЕС), який було представлено в експозиції ДП НАЕК «Енергоатом».

До складу ВП ЮУАЕС входять Південно-Українська атомна електростанція, Олександрівська гідроелектростанція і Ташлицька гідроакумулююча електростанція. Виробляючи кожен 10-й кіловат у державі, цей унікальний енергокомплекс є головним енергогенеруючим підприємством Півдня України. Виробленої його енергоблоками та гідроагрегатами електроенергії достатньо для забезпечення нормальних умов життєдіяльності Миколаївської, Одеської, Херсонської та частково Кіровоградської областей.

З роботою Південно-Українського енергокомплексу учасники та гості виставки «Довкілля 2015» могли ознайомитися за допомогою діючого об'ємного макета, який демонструє роботу трьох його складових, - АЕС, ГЕС і ГАЕС, а також перспективи розвитку підприємства, зокрема, реконструкції системи технічного водопостачання атомної станції та будівництва 4-го енергоблоку АЕС.

Мета проведення Міжнародного екологічного форуму «Довкілля для України» - сприяння подальшому розвитку в країні екологічно орієнтованого суспільства, стабілізації та поліпшенню стану природного середовища, а також відкриття нових можливостей для здійснення інвестиційних проектів.

 

Довідково

Південно-Український енергетичний комплекс розташований  на Півдні України в Миколаївської області. До його складу входять Південно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна встановлена потужність 11,5 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станція (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 900 МВт.

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Південно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 500 млрд. кВт/год. електричної енергії.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248123633