Прем'єр-міністр дав новому керівництву ДФС три місяці на наведення порядку в роботі фіскальних органів, - Наталія Яресько
05.05.2015 | 15:08
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
 

Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні 5 травня призначив Романа Насірова Головою Державної фіскальної служби, Сергія Білана Першим заступником, а Костянтина Лікарчука заступниками Голови ДФС.

«Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні дав новопризначеному пану Насірову та його заступникам три місяці на впровадження реальних змін у роботі ДФС», - заявила Міністр фінансів України Наталія Яресько на брифінгу в Будинку Уряду.

За її словами, за цей час нове керівництво ДФС насамперед повинно забезпечити порядок у роботі фіскальних органів і зменшити корупцію. Крім того, перед ними стоїть завдання змінити всю вертикаль керівництва ДФС на рівні областей та районів, забезпечивши прихід на ці посади нових незаплямованих кадрів, які зможуть поламати корупційні схеми. До питань, які необхідно врегулювати в першочерговому порядку, відноситься забезпечення збільшення надходження податків за рахунок детінізації економіки та боротьби з податковими ямами, а також збільшення надходжень від митниці за рахунок боротьби з контрабандою.

«Це ті зміни, які має дуже швидко відчути кожен громадянин, кожне підприємство в країні», - заявила  Міністр фінансів.

Вона наголосила, що рада з відбору нового керівництва Державної фіскальної служби, яку за дорученням Прем’єр-міністра проводило Міністерство фінансів, сьогодні уже завершила свою роботу. До її складу входили як представники Міністерства фінансів, так і представники іноземного і українського бізнесу, громадськості.

«Міністерство фінансів забезпечило перший прозорий відбір Голови ДФС в історії України та зробило все можливе для залучення в конкурсній процедурі якомога більшої кількості високопрофесійних кандидатів», - підкреслила Наталія Яресько. Вона додала, що Мінфіном також було забезпечено достатній час для подання документів всіма бажаючими. А для залучення якомога більшої кількості професійних кандидатів до співпраці було запрошено три міжнародні рекрутингові агенції.

У цілому для участі у конкурсі подали документи 67 кандидатів, 20 із них не відповідали базовим вимогам відбору  та законодавству про державну службу. Із іншими 47 кандидатами рада з відбору провела особисті співбесіди та методом голосування вибрала 12 найсильніших.

23 квітня рада провела публічне заслуховування 11 із цих кандидатів, яке кожен бажаючий мав можливість спостерігати у прямому ефірі. Ще один кандидат відмовився від участі у конкурсі. За результатами заслуховування рада провела рейтингування кандидатів, що виявило четверо явних лідерів, «які значно випереджали за своїм професіоналізмом всіх інших».

30 квітня були проведені годинні інтерв’ю із усіма чотирма кандидатами, за результати яких відібрані дві кандидатури, які були подані на розгляд Прем’єр-міністра - Роман Насіров та Андрій Коломієць.

5 квітня на позачерговому засіданні Кабінет Міністрів затвердив новим головою ДФС Романа Насірова. Для забезпечення здатності Голови ДФС повністю реалізувати очікувані зміни у роботі цього органу, Уряд, за пропозицією Романа Насірова, затвердив двох його заступників, якими стали Костянтин Лікарчук, який буде опікуватися митницею, та Сергій Білан, який займатиметься податковою міліцією.

«Зі свого боку, аби не втрачати можливості залучити до державної служби такого професіонала як пан Коломієць, я запропонувала Прем’єр-міністрові призначити його Головою Державної фінансової інспекції. На жаль, сам пан Коломієць від такої пропозиції відмовився», - повідомила Міністр фінансів.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248136775