Нова українська поліція буде підзвітна громадськості - Верховна Рада підтримала урядовий законопроект
21.05.2015 | 18:13
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
 

У четвер, 21 травня, Верховна Рада підтримала і прийняла за основу урядовий законопроект  «Про Національну поліцію». Відповідна реформа органів Міністерства внутрішніх справ України має на меті підвищити якість і ефективність роботи поліції та збільшити рівень довіри до правоохоронних структур країни.

За словами Міністра внутрішніх справ України Арсена Аваков, який представляв Законопроект у Парламенті, після впровадження реформи Національна поліція України буде складатися з кримінальної та патрульної поліції, поліції охорони, спеціальної поліції та поліції особливого призначення КОРД (Корпус Оперативно Раптової Дії).

Арсен Аваков зазначив, що згідно із положеннями законопроекту, основні завдання Національної поліції зводяться до превентивної та профілактичної діяльності, викриття і розслідування злочинів та адміністративних правопорушень, надання допомоги особам, які її потребують.

Для забезпечення прозорого відбору працівників визначені повноваження створюваних поліцейських комісій за участю громадських представників.

Щоб мінімізувати ризики корупції і задля моніторингу якості роботи передбачена участь громадськості і в дисциплінарних комісіях. Крім того, упроваджується підзвітність поліції не тільки Уряду, а й громадськості.

«Все це має за мету підвищити рівень довіри до правоохоронної структури та ефективності роботи поліції, – підкреслив Арсен Аваков.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248176706