НКЦПФР презентує річний звіт про роботу фондового ринку та його регулятора
15.06.2015 | 17:53
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
 

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) підбила підсумки своєї роботи й діяльності вітчизняного фондового ринку за 2014 рік та оприлюднює Річний звіт «Ринок цінних паперів. Європейський вибір: нові можливості та зростання».

Даний документ має чіткий аналіз кожної функції регулятора, зокрема, у напрямі регулювання ринку і сприяння його розвитку, а також містить детальну аналітичну та статистичну інформацію щодо динаміки показників українського фондового ринку протягом минулого року.

Зазначимо, що у 2014 році Комісія зосередила свої зусилля на підвищенні ефективності фондового ринку та його регулятора, вдосконаленні законодавства на ринку цінних паперів, впровадженні сучасних правил та норм роботи на ньому, над покращенням механізмів захисту прав інвесторів тощо.

«Підбиваючи підсумки напрацювань фондового ринку та його регулятора за минулий рік, відзначу, що наразі Комісія стає на шлях кардинальних змін у напрямку євроінтеграції та впровадженні міжнародних стандартів. Перш за все, нам необхідно удосконалити інфраструктуру ринку, зокрема, розрахункові, клірингові та депозитарні системи. Другий важливий для Комісії напрямок, який вона активно розвиватиме у 2015 році, – повне розкриття інформації учасниками, емітентами, у тому числі і кінцевими бенефіціарами та фізичними особами. До того ж, нам необхідно збільшити кількість інструментів на ринку, зокрема, облігацій міжнародних фінансових організацій, інфраструктурних та біржових облігацій, товаророзпорядчих цінних паперів. Окрім того, перед нами стоїть завдання підвищити стандарти корпоративного управління до директив Європейського Союзу та очистити ринок від компаній, діяльність яких не відповідає вимогам чинного законодавства», – зазначив Тимур Хромаєв, Голова Комісії.

За його словами, пріоритетним питанням для Комісії є незалежність і самофінансування, що у свою чергу дасть можливість розширити повноваження регулятора, які необхідні для виконання стратегічно важливих функцій модернізації вітчизняного ринку.

Зазначимо, що кожен крок Комісії спрямований на реалізацію її ключового завдання – захисту прав та інтересів інвесторів з урахуванням кращих європейських стандартів.

«Сподіваюсь, що керуючись принципами ефективності, прозорості, передбачуваності та об'єктивності, спільними зусиллями ми зможемо подолати корупцію та підвищити рівень довіри інвестора як до самого українського фондового ринку, так і до його регулятора», – резюмував очільник регулятора.

Повну електронну версію річного звіту можна завантажити на сайті Комісії.

 

 

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248247395