До Дня медичного працівника стартує кампанія "Дякую медикам. Підтримую зміни"
18.06.2015 | 15:14
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я
 

До Дня медичного працівника, який цього року відзначається 21 червня, Міністерство охорони здоров’я України закликає приєднатися до кампанії «Дякую медикам. Підтримую зміни» та подякувати медикам, адже саме вони стоять на сторожі людського життя, піклуючись про здоров'я людей в будь-який час і за будь-яких умов. Міністерство охорони здоров’я дякує медикам, впроваджуючи зміни, які спрямовані саме на те, щоб створити належні умови праці для медичних працівників з метою надання якісних послуг пацієнтам.

Реформи передбачають: новий підхід до функціонування усіх ланок медичної допомоги, яка має бути орієнтованою на пацієнта; розподіл між замовником (МОЗ) та постачальником послуг (лікарня); посилення функції громадського здоров’я з більшою увагою до неінфекційних захворювань; фокус на тому, щоб медики могли надавати якісні послуги, а фінансування не залежало від кількості зайнятих ліжко-місць та кількості днів, які пацієнт проводить у лікарні; професійний рівень, навчання та підвищення кваліфікації медиків на практиці з використанням новітніх технологій як невід’ємна частина існування системи охорони здоров’я.

Пакет законопроектів, який розроблений командою Міністерства та зараз знаходиться у процесі подання Кабінетом Міністром на розгляд Верховної Ради України, є одним з перших кроків до реформування системи охорони здоров’я. У проекті передбачено зміну правового статусу закладів охорони здоров’я та надання їм автономії в управлінні, що дозволять самостійно розпоряджатися бюджетними коштами та ефективніше використовувати ресурси. Зміни у підході до фінансування медичних закладів дозволять перейти від фінансування за ліжко-місця до фінансування за надані послуги.

У результаті прийняття законів, лікарі не будуть прив’язані до конкретної лікарні, зможуть заключати контракти з різними медичними закладами та отримувати гідну зарплатню в залежності від обсягу наданих послуг пацієнтам.

Поділіться листівкою або особисто подякуйте медичним працівникам за їхню роботу та відданість, підтримайте зміни, які покликані покращити здоров’я українців.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248255832