Міненерговугілля ініціює створення робочої групи задля дерегуляції видобутку газу в Україні
06.07.2015 | 20:15
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
 

Міністерство енергетики та вугільної промисловості ініціює створення відповідної робочої групи, яка об'єднає зусилля не лише міністерств, але і місцевих органів влади.

«Ситуація, коли для початку видобування газу необхідно отримати 72 дозволи в 15 установах – обурлива, нам необхідно підтримувати інвестора, а не відлякувати його», - зауважив Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.

Рішення про створення відповідної робочої групи – результат проведеної  Володимиром Демчишиним спільної наради представників ключових міністерств та відомств, голів обласних державних адміністрацій та газовидобувних підприємств «Перспективи розвитку газовидобування України», що відбулася  в смт. Котельва на Полтавщині.

Під час наради учасники обговорили проблеми видобутку власного газу. Незважаючи на ухвалену Урядом стратегію зменшення залежності від імпорту російського газу, об'єми видобування у 2015 році впали проти минулого року. Також потребує розв’язання проблема максимальної зарегульованості видобування та значної кількості адміністративних перепон для підприємств галузі.

У нараді взяли участь керівники газовидобувних компаній, керівництво 7 областей, представники центральних органів виконавчої влади та  депутатського корпусу.

У ході поїздки Міністр Володимир Демчишин відвідав нафтогазові об’єкти. Зокрема, ознайомився з роботою СП «Полтавська газонафтова компанія» у Новосанжарському районі, яка вже більше 20 років на ринку. Вона є успішним прикладом залучення іноземних інвестицій до розвитку української компанії. Крім того, Міністр побував на дотискуючій компресорній станції "Солоха" ГПУ «Полтавагазвидобування», де ознайомився з головними спорудами, а також відвідав компресорну станцію установки комплексної підготовки газу та газового конденсату Більського родовища.

У ході наради Міністр наголосив на необхідності зниження ренти, що сприятиме розвитку власного газовидобування.

«Ще раз підкреслюю, що Міністерство виступає за зниження ренти, рівень оподаткування також повинен бути знижений», - зазначив він. Міністр також  наголосив на важливості залучення інвестицій у видобувну галузь.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248303355