Андрій Пивоварський: Україна має прогресивне законодавство в частині захисту прав люей з інвалідністю, тепер справа за його належним виконанням
17.07.2015 | 11:25
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ІНФРАСТРУКТУРИ
 

Україна має прогресивне законодавство в частині захисту прав інвалідів, тепер справа за його належним виконанням. Про це заявив Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський на нараді з питань доступності транспортно-дорожнього комплексу та галузі поштового зв’язку для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, що відбулась 16 липня.

На заході також були присутні заступник Міністра інфраструктури Микола Снітко, Голова Комітету Верховної Ради з питань транспорту Ярослав Дубневич, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, представники державних підприємств, що знаходяться у сфері управління Міністерства, а також представники громадських організацій.

На порядку денному стояло питання державної політики у сфері доступності об’єктів інфраструктури. У зверненні до учасників наради Андрій Пивоварський наголосив: «Я персонально розумію проблематику людей з особливими потребами, тому Міністерство зробить усе можливе, навіть в умовах обмежених фінансових можливостей, щоб такі пасажири мали повний доступ до всіх послуг транспорту».

Міністр звернувся до громадських організацій з пропозицією здійснювати контроль над станом виконання планів з усунення недоліків, що мають об’єкти транспорту та поштового зв’язку. «Ми працюємо максимально прозоро. Всі фінансові плани на наступний рік розміщуються на сайті Міністерства. Я пропоную вам контролювати ще на етапі планування, які суми коштів резервуються державними підприємствами на заходи по розвитку рівного доступу до інфраструктури», – зазначив Міністр.

Крім цього, Андрій Пивоварський підняв питання відповідальності за неналежне виконання нормативних актів, що регулюють права людей з інвалідністю, зокрема визначити конкретних осіб, що відповідатимуть у випадку порушень. «Частина відповідальності може бути передана місцевій владі, адже після децентралізації бюджету вони отримали додаткові кошти, які мають бути спрямовані в тому числі на покращення доступу до транспортно-дорожньої інфраструктури», – наголосив Андрій Пивоварський.

Результатом наради стане підписання протоколу з переліком конкретних рішень, який буде складено після отримання пропозицій учасників (до 20 липня).

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248338874