Держлісагентство переймає європейський досвід реформування лісової галузі
18.07.2015 | 13:35
Прес-служба Державного агентства лісового господарства
 

У Державному агентстві лісового господарства України за участю міжнародних експертів відбулася нарада в рамках проекту Продовольчої та сільськогосподарської організація ООН (ФАО) «Консолідація лісової політики в Україні».

Голова Держлісагентства Олександр Ковальчук подякував закордонним колегам з Латвії, Болгарії та Польщі, які взяли участь у нараді та поділилися досвідом реформування лісового господарства. «Упевнений, що незаангажований погляд на існуючу структуру та систему управління, з точки зору економічної доцільності, сприятиме прийняттю зважених та ефективних рішень щодо реформи лісової галузі України», - наголосив він.

Під час наради спеціаліст з лісового господарства ФАО Норберт Вінклер підкреслив важливість вибору моделі єдиної державної лісової компанії, яка повинна бути створеною на базі державних лісогосподарських підприємств.

У свою чергу, Бернд Віппель, консультант фірми UNIQUE (Німеччина), представив результати економічного аналізу підприємств системи Держлісагентства України, і надав рекомендації та пропозиції щодо функцій і статусу складових інституційної структури лісового господарства.

Окрім того, директор лісового департаменту Міністерства землеробства Латвії Ардвідс Озолс акцентував увагу на основних функціях держави в лісовому секторі, корпоративній стратегії, роботі Фонду розвитку лісу, рентабельності підрозділів та низькому рівні фіксованих затрат.

Також презентацію інституційної структури лісового господарства Польщі провела керівник міжнародного відділу державних лісів Польщі Марта Гаворська. За її словами, Лісовий фонд Польщі має фінансову незалежність та чітко визначену стратегію державних лісів, зокрема, збалансованість, доступність лісів для суспільства, внесок в економічний розвиток країни.

Підбиваючи підсумки наради, Голова Держлісагентства Олександр Ковальчук наголосив на важливості залучення міжнародного досвіду для України.

«Отримана інформація та досвід колег буде використаний Координаційною радою Держлісагентства під час реформування лісової галузі, а також при прийнятті рішення щодо формату єдиної державної лісової компанії, яка повинна бути створена у 2016 році відповідно до коаліційної угоди», - підкреслив Олександр Ковальчук.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248342577