Держветфітослужба: Вдалося запобігти поширенню африканської чуми свиней
05.08.2015 | 15:19
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
 

Завдяки комплексу заходів вдалося запобігти поширенню африканської чуми свиней, останній випадок якої зареєстровано 28 липня 2015 р. в ПАТ АК «Калита» (смт Калита, Броварський район). Про це зазначалося на брифінгу заступника Голови Державної ветеринарної фіто санітарної служби України Олександра Вержиховського та Першого заступника Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергія Мельничука, який відбувся в Будинку Уряду сьогодні, 5 серпня.

За словами Олександра Вержиховського, Прем’єр-міністр дав доручення Мінагрополітики  разом Держветфітослужбою розпочати перевірку всіх суб’єктів, які пов’язані з утриманням свиней, переробкою, зберіганням тощо, на предмет дотримання діючих ветеринарно-санітарних вимог.

«Ми таку роботу розпочинаємо сьогодні–завтра. І я думаю вона принесе свої результати», - зазначив Олександр Вержиховський.

За словами Олександра Вержиховського, з моменту виявлення факту захворювання  проведено оперативні заходи, які сприяли недопущенню поширення вірусу. Зокрема, було виділено додаткові кошти на забезпечення відповідних робіт. 31 серпня  проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України, за участю всіх центральних органів виконавчої влади, які причетні до вирішення цієї проблеми, та визначено конкретні напрямки роботи.

Заступник Голови Держветфітослужби повідомив, що розпочато кримінальне провадження за ст. 251 Кримінального кодексу України – порушення ветеринарних правил. Правоохоронні органи проводять відповідне розслідування.

Водночас виявлений Держветфітослужбою діагноз щодо АЧС отримав підтвердження лабораторії Міжнародного протиепізоотичного бюро( Мадрид, Іспанія).

Наразі продовжуються заходи на свинокомплексі смт  Калита по знищенню тварин, вже спалено понад 36 тисяч голів.

«Питання знаходиться на щоденному контролі», - наголосив заступник Голови Держветфітослужби. – Ми не бачимо поширення з того моменту, коли нас було офіційно повідомлено про виявлення захворювання».

Водночас, за словами Олександра Вержиківського, зараз перевіряється інформація про те, куди було вивезено тварин на забій до офіційної постановки діагнозу. По кожному конкретному такому випадку наразі працюють слідчі органи.

Сергій Мельничук підкреслив, що приховування хоча б однієї інфікованої тварини може загрожувати спалахом захворювання.

«Ми звертаємося до всіх власників тварин поставитися з повною відповідальністю до цього питання і не приховувати проблеми», - зазначив Перший заступник Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248386367