У поточному маркетинговому році плануємо експортувати понад 36 млн. тонн зерна, - Олексій Павленко
19.08.2015 | 18:13
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА
 

Протягом поточного маркетингового 2015/2016 року Україна планує експортувати понад 36 млн. тонн зернових. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час прес-конференції в урядовому прес-центрі.

Він зазначив, що очікуваний валовий збір зерна сягатиме 60 млн. тонн, при цьому без урахування окупованих територій АР Крим, Донецької та Луганської областей річні обсяги внутрішнього споживання дорівнюють 24-25 млн. тонн.

Загалом, виробництво та перехідні залишки формуватимуть загальну пропозицію зерна у поточному маркетинговому році на рівні 70 млн. тонн.

«Ми нарощуємо аграрний експорт, але водночас дбаємо про продовольчу безпеку України. За багатьма видами продукції ми виробляємо у рази більше, аніж споживає внутрішній ринок. Таким чином плануємо вийти на рекордні показники з експорту зернових – понад 36 млн. тонн», – зазначив Міністр.

Наразі українські аграрії успішно завершують збирання ранніх зернових і зернобобових культур та вже намолотили 36,7 млн. тонн зерна, що на 2 млн. тонн більше, ніж у минулому році. Також розпочато осінню посівну кампанію, аграрії засіяли перші 68 тис. га озимого ріпаку або 8% до прогнозу. Нагадаємо, за результатами минулого МР Україна експортувала 34,8 млн. тонн зернових.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248419126