Голова Держенергоефективності взяв участь у VII Міжнародному форумі зі сталої енергетики SEF-2015
15.10.2015 | 19:34
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ
 

15 жовтня 2015 року Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у роботі VII Міжнародного форуму зі сталої енергетики в Україні «Автономне енергозабезпечення, енергоефективність та відновлювана енергетика». Навколо теми сталого енергетичного розвитку держави об'єдналися представники різних аудиторій: представники міжнародних організацій, профільних асоціацій, банків, бізнес-середовища.

Виступаючи, Голова Агентства Сергій Савчук презентував аудиторії стан та перспективи розвитку сфер енергоефективності та відновлюваної енергетики в Україні. «Вже майже рік Агентство пропрацювало у новому форматі, знаходячи відповіді на ті «енергетичні» виклики, які постали перед нашою державою», - сказав він. Сергій Савчук відзначив безумовну успішність запровадженої для пересічних громадян державної програми з енергоефективності.

«За час дії програми близько 50 тисяч українських родин взяли «теплі» кредити на суму близько 700 млн. грн. А це кошти, які вже пішли на внутрішній ринок, стимулюючи додаткову зайнятість та відрахування в бюджети усіх рівнів», - наголосив Сергій Савчук та зазначив, що у розрізі регіонів беззаперечним лідером з реалізації державної програми залишається Львівська область, де видано найбільшу суму кредитів – 80,5 млн. грн.

«Важливо відзначити, що до програми почали активно долучатися отримувачі субсидій. Постанова про відшкодування 70% суми кредиту для цієї категорії населення набрала чинності лише в кінці серпня. І з того часу нею вже скористалося 1338 субсидіантів», - зауважив Сергій Савчук.

Голова Агентства звернув увагу учасників на зрушення в бюджетній сфері. Верховною Радою України прийнято пакет законів України про енергосервісні контракти, які дозволять залучити інвестиції у енергоефективність бюджетних установ та провести їхню енергомодернізацію. Проект примірного енергосервісного договору вже погоджено з усіма центральними органами виконавчої влади та незабаром буде розглянуто на засіданні Урядового комітету. «Як тільки проект буде схвалено Урядом, майже вся правова база для запровадження механізму енергосервісу буде готова», - зазначив він.

Не обійшов увагою Сергій Савчук і розвиток відновлюваної енергетики. Прийнятий ще в жовтні 2014 року Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 роки має досить амбітні цілі. «Сьогодні ми маємо робити акцент на виробництві етанолу другого покоління, а саме – з целюлози. Така практика існує вже у всьому світі, наприклад, у Європі, у США (штати Айова та Міннесота), у Китаї», - зазначив Голова Агентства.

«Що стосується розвитку біоенергетики в Україні, то сьогодні у нас вже є 3 560 МВт встановленої потужності. У результаті виконання Плану дій ці показники можна збільшити приблизно у 4 рази, і у 2020 році замістити 7 млрд. куб. м. газу на рік. Ці розрахунки підтверджуються досвідом таких країн, як Австрія, Німеччина. В останній, наприклад, встановлено вже 9 тисяч біогазових установок,  а в Україні всього 20», - додав він.

Довідково

7-й Міжнародний форум зі сталої енергетики SEF–2015 організовано Асоціацією учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України (АПЕУ) та IBCentre.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248557361