Павло Розенко: Відновлення соціальних виплат всім жителям Донбасу залежить від ефективності Мінського процесу
16.10.2015 | 10:30
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
 

З 1 млн. 270 тис. жителів Донецької і Луганської областей, які мають право на пенсійне забезпечення, близько 1 млн. отримують пенсії на території України. Про це в інтерв’ю інтернет-виданню «Цензор» повідомив Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

«Наше завдання – забезпечити своєчасну і в повному обсязі виплату всіх соціальних надходжень і пенсій тим людям, які переїхали з тимчасово окупованої території на територію, підконтрольну українській владі», - підкреслив Міністр.

Говорячи про «пенсійний туризм», очільник Мінсоцполітики сказав: «Формально, згідно із законом, людина має право на соцвиплати лише тоді, коли вона переїхала й зареєстрована на нашій території як тимчасово переміщена особа. Безумовно, історія з «пенсійним туризмом» має місце: є люди, які фактично живуть там, а пенсію отримують тут. Але це вже питання до правоохоронних органів».

Щодо можливості відновлення виплати пенсій і соціальних допомог на тимчасово окупованих територіях Павло Розенко зазначив: «Не ми припинили виплати. Нам створили такі умови. Розгромлено відділення українських банків, припинено діяльність Держказначейства, всіх відділень Пенсійного фонду, соціальних служб… Сьогодні ми фізично не можемо ані завезти туди готівку, ані провести виплати».

«Позиція України така: як тільки на цій території відновиться дія українського законодавства і діяльність органів влади, банків, Казначейства і так далі, ми, безумовно, зробимо все, щоб виплачувати відповідні суми своєчасно і в повному обсязі», - заявив Міністр.

Водночас він підкреслив: «На сьогодні  такої можливості немає. Все залежить від ефективності Мінського процесу».

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248558102