У Мінсоцполітики поінформували представників США щодо захисту прав дітей в Україні
22.10.2015 | 15:57
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
 

Ситуація з виявленням і подоланням випадків експлуатації дитячої праці в Україні обговорювалася на зустрічі фахівців Міністерства соціальної політики і Держслужби України з питань праці з дипломатом Економічного відділу Посольства США в Україні Даніелем Найбергером.

Директор Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Мінсоцполітики Руслан Колбаса поінформував, що у нашій країні створено дієву систему нагляду за додержанням прав молодого покоління. Активно працюють служби у справах дітей при районних державних адміністраціях і центри соціальних служб для молоді. Проводяться рейди, під час яких встановлюються сім’ї, де порушуються права дітей. У разі, якщо життя і здоров’я дитини опиняються під загрозою, вживаються відповідні заходи – від тимчасового вилучення дітей з таких родин аж до позбавлення прав батьків, діти яких залучаються до жебрацтва чи будь-яких видів експлуатації.

Одним із пріоритетів державної політики є соціальний захист внутрішньо переміщених осіб і дітей, які залишилися на тимчасово окупованій території, підкреслив Руслан Колбаса.

Керівник Департаменту розповів про створену в Україні систему соціальної опіки і захисту прав дітей-сиріт. Перевага віддається сімейним, а не інтернатним формам виховання, що дає змогу поступово скорочувати кількість дітей, які перебувають в інтернатах.

Фахівці Мінсоцполітики висловили думку щодо необхідності відновлення перевірок підприємств на предмет дотримання законодавства із захисту прав дітей для своєчасного виявлення прецедентів експлуатації дитячої праці. Також у процесі децентралізації, яка триває в Україні, необхідно зберегти і посилити функції служб у справах дітей і центрів соціальних служб для молоді на місцях.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248572127