Асоціація дитячих ендокринологів України за підтримки МОЗ України створила освітній мультфільм "Історія про мрію. Від дітей з діабетом до світу дорослих"
13.11.2015 | 10:36
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
 

Всесвітній день боротьби з діабетом відзначається щорічно 14 листопада з метою підвищення обізнаності суспільства про проблему діабету та підтримки людей, що живуть з цією хворобою. Згідно зі світовою статистикою, близько 387 млн. осіб на планеті живуть з діабетом, а до 2035 року їхня кількість може досягти 592 млн. В Україні близько 1,1 млн. людей страждають на це захворювання, що складає 3,2% від загальної чисельності населення. Проте кількість незареєстрованих випадків є високою – кожен третій українець з діабетом не знає про свій діагноз.

Підвищення інформованості суспільства про хворобу – надзвичайно важливий фактор у боротьбі з діабетом. З цією метою Асоціація дитячих ендокринологів України за підтримки МОЗ України створила освітній мультфільм «Історія про мрію. Від дітей з діабетом до світу дорослих». Основою мультфільму стали роботи, що надійшли на Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом протягом 2010-2014 років. Через історію маленької дівчинки, у якої діагностували діабет, але яка знаходить в собі мужність контролювати хворобу, мультфільм підіймає актуальні для українського суспільства проблеми ранньої діагностики та лікування діабету.

У мультфільмі в простій і доступній формі зображені симптоми діабету I типу, за наявністю яких необхідно терміново звернутися до лікаря, особливостей життя з діабетом та факторів ризику виникнення діабету II типу у дорослих. А ще це зворушлива історія про дитячу мрію та шлях до її втілення попри всі труднощі хвороби. Адже діабет – це не вирок, а спосіб життя. За умови належного лікування та правильного самоконтролю люди з цим захворюванням можуть жити повноцінно.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248627372