Відбулося чергове засідання Міжвідомчої комісії з питань національно-патріотичного виховання
17.11.2015 | 14:45
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
 

Обговорення проекту концепції Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання та можливість створення окремого Національного агентства – такими були основні теми засідання Міжвідомчої комісії з питань національно-патріотичного виховання.

У засіданні, яке відбулося 17 листопада в Будинку Уряду, взяли участь члени Комісії – представники міністерств і відомств, громадських молодіжних та дитячих організацій.

Гостем заходу став Левко Лук'яненко – знаменитий український дисидент, правозахисник, політичний діяч.

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов вручив Левку Лук'яненку подяку Мінмолодьспорту, за вагомий внесок у національно-патріотичне виховання молоді: "Історія вашого життя – це яскравий приклад для того, щоб основні засади національно-патріотичного виховання були засновані на житті славетних особистостей, героїв своєї країни, як Левко Григорович Лук`яненко і інших, які поклали своє життя за Україну".

Відкриваючи засідання Комісії, Ігор Жданов вкотре наголосив на тому, що національно-патріотичне виховання – це частина безпеки і обороноздатності країни. "Внаслідок тривалого нехтування цього аспекту, сьогодні в українському суспільстві ми спостерігаємо чимало негативних явищ, про які ми всі знаємо. Це проблеми загальнодержавного рівня, які можливо подолати тільки у взаємодії влади на різних рівнях із громадянським суспільством. Представниками громадських організацій".

Під час засідання заступник Міністра молоді та спорту Сергій Митрофанський та начальник відділу національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту Микола Ляхович доповіли про заключний етап роботи над проектом Концепції Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на 2016-2020 роки.

Заступник Міністра інформаційної політики Тетяна Попова презентувала напрацювання комунікаційної кампанії національно-патріотичного виховання. Вона наголосила, що перший етап буде спрямований на національні скаутські організації.

Під час обговорення представники громадських організацій наголосили на необхідності створення окремого органу – Національної агенції з питань національно-патріотичного виховання.

Крім цього, багатьма представниками громадських організацій було підняте питання патріотичного виховання у військових навчальних закладах.

Наступне засідання Комісії відбудеться у грудні 2015 року. Саме на ньому, як запропонував Ігор Жданов, буде більш детально розглянуто пропозицію щодо створення Національного агентства та надано інформацію громадськими організаціями про стан патріотичного виховання у військових навчальних закладах.

Нагадаємо, що Комісія з питань національно-патріотичного виховання створена Постановою Кабінету Міністрів і є тимчасовим дорадчим органом для відродження та впровадження національно-патріотичного виховання.

Організацію роботи Комісії здійснює Міністерство молоді та спорту.

Її очолює Віце-прем’єр-міністр України - Міністр культури В’ячеслав Кириленко. До складу Комісії входять заступник Міністра освіти і науки, представники інших міністерств та відомств, підприємств, установ та організацій, а також голова Ради козацьких отаманів України, голова громадської організації «Молодіжний клуб Джура», голова громадської організації «Ресурсний центр патріотичного виховання «Перемога».

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248635679