Міністерство фінансів України вітає підвищення суверенного кредитного рейтингу України рейтинговими агентствами Fitch і Moody's після успішного проведення реструктуризації боргу України
20.11.2015 | 12:35
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
 

Міністерство фінансів вітає рішення рейтингових агентств Fitch і Moody’s щодо підвищення довгострокового суверенного кредитного рейтингу України з рівня «Обмежена можливість дефолту» до рівня ССС, та з рівня Са до Саа3 відповідно.

Це підвищення є прямим та позитивним результатом проведення Україною реструктуризації зовнішнього боргу, яку було успішно завершено 12 листопада випуском нових облігацій.

Завдяки проведеній реструктуризації, Україні вдалося одразу знизити суму боргу на 3 млрд. дол. США та відтермінувати виплату 8,5 млрд. дол. США на період після 2018 р.

Рішення агентств Fitch і Moodys, які були ухвалені після аналогічного рішення рейтингового агентства «S&P» про підвищення кредитного рейтингу України, є важливим кроком до повернення України на міжнародний ринок капіталу у середньостроковій перспективі, як передбачено програмою розширеного фінансування МВФ. Підвищення кредитного рейтингу України також полегшить доступ до міжнародних кредитних ресурсів для українських компаній та банків і дозволить їм оптимізувати свою роботу на вітчизняному та міжнародному ринках.

«Це є ще одною позитивною новиною, яка засвідчує результат наших зусилль, спрямованих на забезпечення зменшення боргового тиску на нашу економіку і, таким чином, повернутися до економічного зростання вже у 2016 р. Наша успішна реструктуризація боргу, забезпечити його стійкість, стабілізація обмінного курсу гривні та фундаментальні реформи у банківському секторі та у енергетиці є ключовими засадами для позитивного рішення рейтингових агентств щодо довгострокового суверенного кредитного рейтингу України. Це повідомлення засвідчує успішне просування наших реформ та посилює нашу рішучість продовжити наш поступ на цьому шляху», - зазначила з цього приводу Міністр фінансів України Наталія Яресько.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248646081