НКЦПФР: Комітет із питань фінансової політики рекомендував Верховній Раді підтримати законопроект про регульовані ринки та деривативи
11.12.2015 | 09:24
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ
 

Члени Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на засіданні, яке відбулось 10 грудня 2015 року, розглянули Проект Закону України щодо регульованих ринків та деривативів (реєстр. № 3498) та рекомендували прийняти його за основу за наслідками розгляду в першому читанні.

Даний проект розроблявся в тому числі Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) разом з Європейським банком реконструкції і розвитку із залученням Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства аграрної політики та продовольства, Національного банку України, МВФ та USAID.

На засіданні парламентського комітету був присутній Голова НКЦПФР Тимур Хромаєв.

Виступаючи перед депутатами Тимур Хромаєв зауважив, що розробники документу врахували побажання учасників ринку забезпечити безперервність функціонування інфраструктури ринків капіталу.

З цією метою «Прикінцеві та перехідні положення» доповнили пунктом, що норми щодо «центрального контрагента» наберуть чинності з моменту видачі регулятором першої ліцензії «на провадження професійної діяльності на ринках капіталу та регульованих ринках – клірингової діяльності центрального контрагента».

Крім того, як зауважив Голова Комісії, закон не передбачатиме необхідності переліцензування для всіх учасників ринку. За його словами, «Прикінцеві та перехідні положення» проекту містять перелік ліцензій, які будуть вважатися автоматично переоформленими з дня прийняття закону. Ця норма стосуватиметься ліцензій на такі види діяльності, що існували раніше, нові види діяльності потребуватимуть ліцензування.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248699138