Арсеній Яценюк: Формування державних холдингів дозволить повністю вивести з-під контролю міністрів управління об'єктами держвласності
14.12.2015 | 19:26
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
 

Ухвалення законодавства про прозору приватизацію – це перший і найкоротший шлях до того, щоб залучити іноземних інвесторів: «Це шлях збільшити обсяг інвестицій в українську економіку, створити додаткові робочі місця і позбавити державні компанії від політичного впливу», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Національної ради реформ у понеділок, 14 грудня.

Для того, щоб позбавити державні компанії політичного впливу, минулого року Уряд розпочав процес, який працює і цього року, -  формування незалежної конкурсної комісії і призначення керівників державних компаній конкурсною комісією: «Іде все не дуже просто, але цей процес пішов. І низка керівників державних компаній призначені незалежною конкурсною комісією і демонструють доволі активну роботу».

Зокрема, зазначив Глава Уряду, конкурсною комісією був призначений голова правління компанії «Укрнафта», «коли збори акціонерів призначили нового керівника з британським громадянством», а також «Укрзалізниці».

Міністром інфраструктури України запропоновано низку фахівців, щодо яких також ухвалено урядове рішення і які будуть працювати на державні компанії у сфері інфраструктури, зазначив Арсеній Яценюк.

Він також повідомив, що Урядом України прийнято рішення щодо запровадження аудиторських звітів і аудиторської звітності по всіх державних компаніях. Аудит проводиться компаніями «Великої четвірки».

«Фонд державного майна отримав доручення підготувати стратегію формування державних холдингів для того, щоби повністю вивести з-під контролю міністрів управління об'єктами державної власності», - повідомив Арсеній Яценюк, підкресливши, що таке рішення підтримується і Президентом, і Урядом.

Він зазначив, що зараз вирішується питання щодо структури та кількості таких холдингів: «Ми сповідуємо інтерес галузевого підходу, де кожна галузь буде мати відповідний профільний холдинг. Основне запитання - чи будемо ми робити єдиний державний холдинг на самому верху, який буде займатися управліннями всіма від трьох до семи державних холдингів».

 

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248706949