У Німеччині Сергій Савчук презентував напрацювання України у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики
19.02.2016 | 16:25
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ
 

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук презентував досягнуті результати та перспективи розвитку ринку енергоефективності і відновлюваної енергетики в ході виступу на Форумі "Енергоефективність у житлових будинках та комунальні послуги в Україні – Виклики. Можливості. Нормативно-правове регулювання", який відбувся 18 лютого 2016 р. у м. Берлін.

Голова Держенергоефективності проінформував іноземних партнерів про хід реформ у нашій країні. Він зауважив, що Україна поступово йде європейським шляхом щодо впровадження найкращих енергоефективних практик.

«Наразі розроблено та прийнято ряд ключових законів і програм. Це стимулюючий «зелений» тариф для домогосподарств, співфінансування термомодернізації будівель, еско-механізми, національні плани дій з відновлюваної енергетики та енергоефективності до 2020 року та ряд інших», - зауважив Голова Агентства.

Він додав, що пріоритетом є заміщення та скорочення споживання імпортного газу. «За останні два роки населення, теплогенеруючі підприємства та бюджетні організації зменшили споживання газу приблизно на 25%, або 5,8 млрд. м3 газу. Звичайно, потенціал значно більший, але для його використання потрібні новітні технічні рішення та чималі інвестиції», - наголосив Сергій Савчук.

Зокрема, повної термомодернізації потребує житловий сектор, який є найбільшим споживачем енергоресурсів. "Для цього необхідно від 48,5 до 86,9 млрд. доларів, а бюджетних установ - від 4,2 до 8,5 млрд. доларів. Це щорічно дозволить скорочувати близько 9 млрд. м3 газу", - підкреслив він.

Голова Держенергоефективності акцентував увагу на привабливості сфери відновлюваної енергетики в Україні. За його словами, цей напрям активно розвивається та має потужний потенціал. 

Наприкінці виступу Сергій Савчук висловив сподівання, що український ринок енергоефективності та відновлюваної енергетики зацікавить німецьких інвесторів.

Також у рамках візиту до Німеччини Сергій Савчук провів низку зустрічей з представниками Німецького енергетичного агентства (DENA) та Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини. Одним з основних питань, які обговорювалися, було започаткування спільного з DENA проекту технічної допомоги щодо термомодернізації житлових будівель в Україні.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248843876