2016 рік має стати роком активізації відносин між Україною та Іраном у всіх сферах, - Геннадій Зубко
08.03.2016 | 13:01
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ
 

2016 рік має стати роком інтенсифікації відносин між Україною та Ісламською Республікою Іран у політичній, торговельно-економічній, культурно-гуманітарній та інших сферах.

Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час відкриття пленарного засідання Міжурядової українсько-іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва в Тегерані.

«Проведення V засідання Міжурядової українсько-іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва відбувається сьогодні після тривалої паузи у співпраці наших країн. Ми розцінюємо це як можливість відновити діалог з усіх актуальних питань взаємовигідного співробітництва в інтересах народів наших держав», - звернувся до присутніх Геннадій Зубко.

Урядовець зазначив, що підписаний Меморандум про співробітництво стане основою відновлення нашої двосторонньої співпраці після 11-річної перерви.

«Ми маємо широкий спектр напрямків співробітництва: в галузі торгівлі, фінансовій та банківській сферах, у промисловості, авіабудуванні, машинобудуванні, суднобудуванні, енергетиці, у галузях транспорту, сільського господарства, реалізація спільних проектів по виробництву сільськогосподарської техніки та тракторів, забезпечення кредитів і спільних інвестицій, спільна розвідка та видобуток корисних копалин, виробництво обладнання для залізниць, морського, авіаційного та наземного транспорту, зв'язок та інформаційні технології,  будівництво, архітектура та містобудування», - зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, буде продовжено дію конкретних контрактів у машинобудуванні, авіабудуванні, інфраструктурних проектів, які були зупинені внаслідок дії санкцій.

Віце-прем’єр-міністр України наголосив, що глибоко символічним є проведення  міжурядової комісії на тлі нових геополітичних реалій - реалізації Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми і перспективу скасування санкцій щодо Ірану.

«Іран перегорнув сторінку обмежень на світовому ринку і ступив на шлях реінтеграції у світову економіку. Безперечно, на Іран очікує стрімкий економічний ріст і Україна готова бути партнером у цьому процесі», - звернувся Геннадій Зубко до учасників засідання.

Віце-прем’єр-міністр України зазначив, що українська сторона готова до проведення чергового, шостого засідання Комісії у Києві. «Ми чекаємо на іранську делегацію наступного року», - сказав він.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248878724