Держрезерв України повинен вийти на повний госпрозрахунок до кінця 2016 року, - Вадим Мосійчук
15.03.2016 | 17:13
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РЕЗЕРВУ УКРАЇНИ
 

Цього року Державне агентство резерву України має почати реалізацію масштабної реформи відомства відповідно до європейських зразків. Нині проект концепції перебуває на розгляді у Кабінеті міністрів. Про це сьогодні, 15 березня, під час прес-конференції заявив Голова Агентства Вадим Мосійчук.   

Голова Держрезерву наголосив, що пріоритетними цілями Агентства є ухвалення нового Закону «Про стратегічні резерви», подальше скорочення штату відомства, продовження відкритих та прозорих закупівель в он-лайн режимі, виведення підприємств Держрезерву у стабільно прибуткову діяльність за рахунок реорганізації.

За інформацією керівництва Держрезерву відбувається реформа управління відомчих підприємств та організацій. Раніше вони були стабільно збитковими. Після зміни керівників, економічно активні підприємства закінчили 2015  із прибутком 5,5 млн. грн., тоді як збиток 2014 складав -2 млн. грн. За словами Вадима Мосійчука відбудеться поступова відмова від загального фонду бюджету для державних організацій системи Держрезерву, і до кінця 2016 планується перехід на повний госпрозрахунок.

«Ведеться робота із запобігання корупційним діям і зловживанням. Для прикладу, лише за результатами одного тендеру у 2015 відсутність корупційної складової зекономила для держави понад 118 млн., грн., де замість акцептованої попереднім керівництвом тендерної пропозиції ТОВ «ВОГ АЕРО ДЖЕТ» у розмірі  431,46 млн. грн., нинішнім керівництвом, за результатами переговорів та укладення додаткової  угоди,  цю суму зменшено до 313,36 млн. грн.», - зазначає Вадим Мосійчук.

В ході прес-конференції радник Голови із юридичних питань Тетяна Якубович зазначила, що «проводиться інвентаризація дебіторської заборгованості на суму близько 3 млрд. грн., з яких майже половина заборгованості обліковується за підприємствами-банкрутами або такими, що вже ліквідовані. Юридична служба працює над забезпеченням примусових стягнень з боржників та реального виконання судових рішень, зменшення або ліквідація дебіторської заборгованості».

Заступник Голови Держрезерву Олег Прокопчук наголосив, що за ініціативою Держрезерву та у тісній співпраці із Європейським енергетичним секретаріатом ведеться робота з імплементації норм Директиви ЄС 2009/119/ЕС із формування екстрених запасів нафти і нафтопродуктів. «На сьогодні маємо готовий План дій, затверджений КМУ проект розпорядження з його імплементації та ведеться робота з модернізації потужностей для зберігання нафторезервів. А наш новий Закон вибудуваний так, щоб Держрезерв почав працювати відповідно до покладених на нього функцій – забезпечення потреб держави в запасах: стратегічних, оперативних, відомчих та регіональних», - додав Олег Прокопчук.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248893150