У Національному музеї літератури відкрилася виставка виробів народних майстрів Луганщини
16.03.2016 | 14:17
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ
 

16 березня в Національному музеї літератури України відкрилася виставка виробів народних майстрів Луганщини, що проходить у рамках культурно-мистецької акції «Нескорена Луганщина» — Днів Луганської області у місті Києві. Проект реалізовується за підтримки Міністерства культури України та Луганської обласної державної адміністрації.

Відкрили виставку Перший заступник Міністра культури Ігор Ліховий та заступник голови Луганської обласної державної адміністрації з питань соціальної та гуманітарної сфери Ольга Лішик.

«Знедавна Луганщина посіла особливе місце в інформаційному та культурному просторі України, на цій землі відбуваються трагічні події. Але як би не лютував російський агресор, Луганщина завжди була і залишається невід’ємною частиною державного, духовного, культурного та політичного середовища України. І сьогодні ця виставка яскраво ілюструє нам глибинне відчуття національних традицій, збережених в даному регіоні», — сказав Ігор Ліховий.

Заступник голови Луганської обласної державної адміністрації з питань соціальної та гуманітарної сфери Ольга Лішик подякувала Міністерству культури України та Національному музею літератури України за можливість на високому рівні презентувати народне мистецтво Луганщини.

Експозиція зібрання презентує мистецтво луганчан: різьблення по дереву, ковку, живопис, фотомистецтво, в’язання, вишивку, валяння з вовни, витинанку, лялькарство, писанкарство, прикраси з бісеру та напівкоштовного каміння, лозоплетіння та петриківський розпис. Окрім цього, на виставці представлені предмети інтер’єру та побутові речі: рушники, килими, дерев’яний посуд.

Загалом до експозиції увійшли 253 роботи 50-ти кращих майстрів Луганщини, серед яких 9 народних майстрів та 1 заслужений майстер України. Це митці, які незалежно від їх теперішнього місця перебування та незважаючи на складну ситуацію регіону, продовжують підтримувати народну творчість Луганщини. Серед них — Олександр Романенко, заслужений майстер України, автор колекції дерев’яних байбаків, що є одним з символів Луганської області, Леонід Терещенко, народний майстер Луганщини, автор роботи «Чарівне дзеркальце» та Олександр Моєсєєнко, автор скульптури «Вишка Донецького аеропорту».

Під час відкриття виставки прозвучав виступ фольклорного колективу ансамблю пісні та танцю Луганської обласної філармонії «Радани» — це 15 молодих артистів, творчість яких орієнтована на збереження і відродження музичних традицій української культури. Зокрема, колектив виконує класичні, сучасні, народні, обрядові та інструментальні твори. За час свого існування (вересень 2015 – січень 2016 рр.) він підготував 2 тематичні концертні програми та здійснив 2 сольних концерти — «З Батьківщиною в серці» і «На рік добрий, на вік довгий».

Виставка діятиме до 21 березня 2016 року.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248894865