У МОН обговорили нагальні питання освіти з керівниками органів управління освітою областей
24.03.2016 | 16:36
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
 

24 березня 2016 року за участю Міністра освіти і науки України Сергія Квіта відбулася Всеукраїнська нарада керівників органів управління освітою обласних і Київської міської державних адміністрацій.

У заході також взяли участь заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей, директор департаменту видатків бюджету гуманітарної сфери Міністерства фінансів України Роман Єрмоличев, начальник відділу гуманітарного розвитку департаменту розвитку соціальної та гуманітарної сфери Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олексій Стельмах.

Сергій Квіт звернув увагу учасників наради на питання модернізації мережі професійно-технічних навчальних закладів. Міністр підкреслив, що всі важливі рішення щодо мережі професійно-технічної освіти повинні вирішуватися тільки в областях. «Рішення про оптимізацію приймається на обласному рівні, адже в областях краще знають, які професії їм потрібні, і які заклади укрупнювати», - наголосив Сергій Квіт.

Окрім того, проектом базового закону «Про освіту» передбачені обласні багатопрофільні центри. Таким чином, будуть створені великі навчальні заклади, в яких навчатиметься велика кількість учнів з багатьох професій.

Учасники наради також обговорили питання щодо фінансування професійно-технічної освіти. Заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей повідомив, що Міністерство освіти і науки України і Міністерство фінансів України намагаються спільно виробити рішення щодо фінансування закладів професійно-технічної освіти. Зокрема, сьогодні розглядаються спільні пропозиції щодо механізмів та пошуку ресурсів фінансування закладів у наступному році.

Представник Міністерства фінансів України, директор департаменту видатків бюджету гуманітарної сфери Роман Єрмоличев повідомив, що Міністерство фінансів разом із Міністерством освіти і науки шукає спільне рішення щодо фінансування професійно-технічної освіти. За його словами, з метою підтримки професійно-технічної освіти було прийнято рішення про розподіл дотаційних коштів у розмірі 500 мільйонів гривень. Перші 200 мільйонів вже направлено до областей, зокрема до міст обласного значення.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248915385