Арсеній Яценюк доручив провести зустріч із керівниками підприємств-експортерів з питань стимулювання експорту та безпеки перевезень
25.03.2016 | 13:20
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
 

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі України та Торговельному представнику України, Міністерству інфраструктури, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству енергетики та вугільної промисловості провести зустріч із керівництвом гірничо-збагачувальних комбінатів, найбільших металургійних заводів, великих енергетичних компаній, підприємств машинобудування та керівництвом “Укрзалізниці” з питань стимулювання експорту та безпеки перевезень. Про це йшлося на засіданні Уряду в п’ятницю, 25 березня.

Нарада, підкреслив Глава Уряду, має відбутися у вівторок, 29 березня.

Він підкреслив, що метою відповідної зустрічі має стати розроблення кроків зі стимулювання експорту.

Глава Уряду наголосив, що динаміка експортної виручки зараз «м’яко кажучи, не найкраща»: «Зрозуміло, що це пов’язано з падінням цін на зовнішніх ринках, але без стимулювання експорту нам буде складно отримувати доходи державного бюджету і валюту в золотовалютні резерви країни».

Друге питання, яке потребує розгляду, підкреслив Арсеній Яценюк, - це безпека перевезень, зокрема в зоні антитерористичної операції. Глава Уряду зазначив, що отримав низку звернень «про те, що підприємства не можуть безпечно возити свої вантажі». Для цього, підкреслив він, у зустрічі мають взяти участь керівництво Міністерства внутрішніх справ і Національної гвардії.

Глава Уряду також наголосив на необхідності участі в нараді керівника Державної фіскальної служби України для роз’яснень щодо системи відшкодування податку на додану вартість для підприємств-експортерів: «Нова запроваджена Урядом система адміністрування та відшкодування  податку на додану вартість дає можливість за прозорим механізмом як платити ПДВ, так і отримувати відшкодування».

Арсеній Яценюк також доручив Міністру аграрної політики й продовольства України Олексію Павленку  провести зустріч із підприємствами агропромислового комплексу з питань підготовки до наступного експортного сезону.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248917685