Бюджети місцевих громад Волині отримали 55,3 мільйона гривень плати за землю
13.04.2016 | 11:54
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ
 

З початку року до бюджетів органів місцевого самоврядування Волинської області надійшло 55,3 млн. гривень плати за землю. Орендарі та власники земель перерахували 32,9 млн. грн. орендної плати та 22,4 млн. грн. земельного податку. Це на 18,6 млн. більше, аніж за аналогічний період 2015 року. Лише у березні цього року бюджети місцевих громад Волині отримали 23,5 млн. грн. плати за землю: 21 млн. грн. орендної плати та 2,5 млн. грн. земельного податку.

«У області спостерігається тенденція до збільшення розмірів плати за землю, яку отримують місцеві бюджети. Це, передусім, пов’язано з підвищенням самодисципліни користувачів земель. Моніторинг платежів з боку органів ДФС та землевпорядної служби на місцях дає позитивні результати», - наголошує начальник Головного управління Держгеокадастру в області Василь Василенко.

Кошти від плати за землю у повному обсязі зараховуються до місцевих бюджетів та можуть бути використані на реалізацію програм розвитку, інфраструктурних проектів, вирішення соціальних проблем.

Довідково

Плата за землю здійснюється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі. База для оподаткування – нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, а також площі земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248956378