Інна Совсун: Децентралізація виготовлення документів про освіту зекономить бюджетні кошти
13.04.2016 | 17:33
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
 

Протягом останніх двох років всі кроки МОН спрямовані на децентралізацію виготовлення документів про освіту, що значно здешевило їх вартість. До прикладу, у порівнянні з минулими роками Львівський національний університет імені Івана Франка заощадив близько 227 тис. грн., Державний вищий навчальний заклад «Криворізький національний університет» – 192 тис. грн., Державний вищий навчальний заклад «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» – 170 тис. грн. Про це повідомила перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

За словами Інни Совсун, велика частина коштів на виготовлення документів про освіту з 2004 року йшла на одне приватне підприємство, що друкувало пластикові документи про освіту, собівартість яких у 2014 році становила близько 89,82 грн. У 2015 році МОН було змінено порядок виготовлення документів про вищу освіту з тим, щоб децентралізувати цей процес. Відповідно до норми Закону «Про вищу освіту» документи про освіту виготовляються вищими навчальними закладами. «Міністерство відмовилося від централізованої закупівлі пластикових документів в однієї приватної компанії, а документи про вищу освіту виготовляються вищими навчальними закладами кожним окремо», - зазначила перший заступник Міністра.

При цьому в Єдиній державній базі з питань освіти, щоб перевірити справжність документа про вищу освіту, йому надається реєстраційний номер. Це здешевило в рази видатки ВНЗ. «Навчальні заклади виграли від зміни механізму виготовлення документів про вищу і професійно-технічну освіту», - підкреслила Інна Совсун.

Окрім того, в цьому році МОН планує запровадити подібну модель для шкіл. Бланки атестатів закуповуватимуть централізовано, формуватимуть електронні документи, а роздруковуватиметься атестат на місці. Це дозволить здешевити процес виготовлення документів. «За попередніми підрахунками за старою процедурою було заплановано на виготовлення атестатів 25 млн. грн., а за новим близько 15 млн. грн. бюджетних коштів», - пояснила перший заступник Міністра.

Це саме стосується друку студентських квитків. До цього часу вони друкувалися централізовано. Собівартість такого студентського квитка в минулому році була більше 70 грн. За новим порядком виготовлення їх вартість становитиме близько 10-15 грн для університету. Окрім того, університети зможуть замовляти документи у різних виробників, а їх справжність перевірятиметься за даними в ЄДБО.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248957234