НКЦПФР завершила роботу над спрощенням процедури зупинення обігу та анулювання випусків акцій
14.04.2016 | 12:54
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
 

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) на останньому засіданні регулятора затвердила остаточні зміни до Порядку скасування реєстрації випусків акцій.

Зміни спрощують процедуру зупинення обігу та анулювання випусків акцій, які пов'язані у тому числі з процесом реорганізації акціонерних товариств. Таке спрощення буде особливо актуальним для акціонерних товариств, які не можуть виконувати вимоги законодавства, що удосконалюються Комісією в рамках гармонізації із законодавством ЄС, та мають намір піти з ринку.

Директор департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів Алла Папаіка пояснила: «Порядок спростить життя компаніям, які з різних причин досі не «позбулися» статусу емітента і не анулювали випуски цінних паперів. Відтепер Комісія зможе скасовувати реєстрацію випуску акцій акціонерного товариства на основі підтвердження з Єдиного державного реєстру відомостей про припинення такого товариства шляхом його ліквідації. Налагодження оперативного обміну інформацією з ЄДР дозволить нам додатково перевірити та у разі необхідності привести в актуальний стан відомості про зареєстровані випуски акцій».

Комісія скоротила перелік документів, що надаються регулятору у випадках зупинення чи відновлення обігу акцій, а також скасування реєстрації випуску акцій, та спростила порядок скасування реєстрації випусків акцій на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (ЄДР).

Порядок скасування реєстрації випусків акцій приводиться у відповідність до чинного Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» та Закону України від 07.04.2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів», який набирає чинності з 01.05.2016 року.

Зміни до Положення враховують позицію Мінекономрозвитку та погоджені без зауважень з Державною службою статистики України.

Найближчим часом документ буде направлено на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248962393