У 2016 році запланована участь підрозділів Збройних Сил України у 10 багатонаціональних навчаннях
29.04.2016 | 11:46
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
 

У 2016 році запланована участь підрозділів Збройних Сил України у 10 багатонаціональних навчаннях, із них 4 навчання – на території України та 6 – поза її межами. Про це на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі сьогодні, 29 квітня, повідомив помічник Міністра оборони України з питань зв’язків з громадськістю підполковник Олексій Чорнобай.

На території Міжнародного центру миротворчості та безпеки на Львівщині відбудуться багатонаціональне тактичне навчання з підготовки підрозділів збройних сил, Українсько-американське навчання “Репід  Трайдент – 2016”, Багатонаціональне командно-штабне навчання із залученням військ “Кленова Арка – 2016”.

Крім того, в акваторії Чорного моря, в Одесі та на полігоні Широкий Лан пройде традиційне щорічне Українсько-американське командно-штабне навчання із залученням військ “Сі Бриз – 2016”.

Планується, що у багатонаціональних навчаннях на території України візьмуть участь більше 12,5 тисячі українських військовослужбовців.

Поза межами України відбудуться:

Багатонаціональне командно-штабне навчання із залученням військ “Сейбер Гардіан – 2016” (Румунія);

Багатонаціональне тактичне навчання “Флеймінг Тандер – 2016” (Литва);

Багатонаціональне навчання “Світла  Лавина – 2016” (Румунія);

Багатонаціональне тактичне навчання “Флеймінг Сворд – 2016” (Литва);

Багатонаціональне командно-штабне навчання із залученням військ “РЕГЕКС – 2016” (Боснія і Герцеговина);

Багатонаціональне міжвидове командно-штабне навчання із залученням військ  “Анаконда – 2016”, яке проходитиме з 7 по 17 червня у місті Дравсько Поморське в Польщі. Зазначене навчання є найбільшим за масштабом на території Європи у 2016 році.

У ході навчання “Анаконда – 2016” буде відпрацьовано питання підготовки та практичної інтеграції об’єднаних коаліційних сил під час планування та проведення операції у складному оперативному середовищі.

До участі у навчанні залучатимуться підрозділи та військовослужбовці від 23 держав-членів та партнерів НАТО загальною кількістю до 27 тисяч осіб.

З української сторони участь у навчанні візьме аеромобільний взвод Високомобільних десантних військ Збройних Сил України загальною кількістю до 35 осіб зі штатною військовою технікою, а також штабні офіцери зі складу Українського національного персоналу командування ЛИТПОЛУКРБРИГ.

Передбачається, що в ході маневрів український аеромобільний підрозділ набуде оперативних спроможностей за стандартами США.

Сценарій навчання враховує зміни, які сталися в безпековому середовищі в Європі в останні роки, та передбачає поєднання традиційних військових загроз із гібридними.

Основними елементами сценарію є спільна протидія держав-членів та партнерів НАТО зовнішнім гібридним загрозам із подальшим розгортанням військ для стримування противника, переміщення союзницьких військ до театру ведення бойових дій та проведення оборонної та контрнаступальної операції багатонаціональним міжвидовим  угрупуванням військ.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249004509