МІП в зоні АТО: Місто Щастя повністю забезпечене доступом до українського телебачення
16.05.2016 | 17:17
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
 

Моніторингова місія Міністерства інформаційної політики України проаналізувала ситуацію з українським мовленням в місті Щастя Луганської області.

Як повідомляє радник Міністра інформаційної політики в зоні АТО Олександр Бригинець, місто Щастя - чи не найскладніша точка в прифронтовій зоні з огляду на рельєф, що знаходиться в низині між двома пагорбами, на обох берегах Сіверського Дінця.

Радник провів моніторинг на місці та визначив стан українського мовлення, зокрема необхідність та можливості встановлення передавальної техніки для посилення присутності українського ТБ.

«У місті є точка, де можна встановити передавачі - велетенські труби місцевої ТЕС, але будь-які роботи на цих трубах приводять до чергових обстрілів із боку російських окупаційних військ», - передає радник.

Однак Олександр Бригинець зауважує на небезпеці встановлення передавачів на трубах, що може паралізувати роботу енергетиків і залишить значну частину Луганщини без струму.

Зараз головне інформаційне навантаження тут покладається на місцевого кабельного оператора, який охоплює понад 70% квартир, а також на Інтернет-провайдера, адже усе місто охоплено оптоволоконною лінією, що забезпечує Інтернетом всіх бажаючих. Є й такі, що користуються супутниковими антенами, їх у місті до 1000.

«Відмінність супутникового сигналу в тому, що його отримують безкоштовно,  і в тому, що через супутник можна дивитися і російські телеканали, а через кабель лише українські та за гроші. Незважаючи на це, кабелем користується у рази більше людей», - каже Олександр Бригинець.

Заступник голови міста Щастя Володимир Тюрін та місцевий депутат Віталій Прилипа розповіли, що ситуацію в місті аж ніяк не можна назвати критичною, навпаки місто живе нормальним життям: і з точки зору побуту, і з точки зору інформації.

На думку жителів міста було б непогано, якби і Україна глушила окупантів, які дратують місцевих жителів відвертою брехнею і пропагандою.

Радник Міністра підкреслює, що тут в Щасті, головним є те, що люди хочуть жити під українськими прапорами, вважають себе патріотами.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249033648