Степан Кубів: Підтримка реформаторських ініціатив Уряду з боку Western NІS Enterprise Fund надзвичайно важлива для України
26.05.2016 | 15:30
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
 

Western NІS Enterprise Fund (WNISEF) оголосив результати співпраці з Урядом України в рамках трирічної програми технічної допомоги USAID розміром 30 млн. дол. США для підтримки реформ в Україні і Молдові.

Серед підтриманих програм – як проекти, спрямовані на підсилення економічного та інвестиційного потенціалу України, так і заохочення громадських ініціатив. Результатами та планами співпраці Уряду та Western NІS Enterprise Fund поділилися під час прес-конференції Степан Кубів, Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України, Джеффрі Пайєтт, Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні, Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України,  та Ярослава Джонсон, Президент та Головний виконавчий директор Western NIS Enterprise Fund.

«Підтримка роботи Уряду у проведенні реформ з боку Western NІS Enterprise Fund є важливою для України. Насамперед, завдяки результатам, яких ми досягли у цій співпраці. Сьогодні ми вже бачимо перші успіхи в ініціативах Міністерства, які підтримав Фонд. Це розробка та впровадження системи державних закупівель ProZorro, підвищення якості управління державних підприємств. Зараз за участі Фонду також розробляється Національна експортна стратегія України», – наголосив Степан Кубів.

Зі свого боку Президент і Головний виконавчий директор Western NІS Enterprise Fund Ярослава Джонсон підкреслила, що Фонд і надалі фінансуватиме проекти, спрямовані на розвиток економічного та інвестиційного потенціалу України.

«Основна місія Фонду – це фінансування інноваційних, високоефективних програм, що спрямовані на здійснення реформ та зміну життя звичайних людей в Україні. Серед підтриманих програм, окрім ProZorro, на розробку якої Фонд першим виділив понад 200 тис. дол. США, та допомоги у розробці експортної стратегії України, є також проекти пільгового кредитування соціальних підприємств. Програма реалізується разом з українськими банками на загальну суму 4 млн дол. США. Також Фонд допомагає експортерам у проведенні спеціалізованих виставок за кордоном, долучився до організації міжнародних бізнес-форумів, підтримав серію промо-роликів Open For U», – розповіла Ярослава Джонсон.

У планах Фонду також надання підтримки для організації українських торговельних місій, створення веб-порталу для експортерів та започаткування ініціативи з промотування IT-потенціалу України.

"Результати наших спільних зусиль з Урядом України щодо розвитку приватного сектору і громадянського суспільства перевершили наші очікування й допомогли закласти перспективну основу для майбутнього економічного зростання і відновлення", - зазначив Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

Робота з підсилення експортного потенціалу України залишатиметься пріоритетною для WNISEF й надалі. У планах - залучення експертів Міжнародного Торгового Центру (ITC) для розробки Стратегічного плану розвитку торгівлі. Також запланована підтримка з організації бізнес-форумів  у Канаді та Франції.

«Наша робота з Western NІS Enterprise Fund, у сфері розвитку експорту та підтримки експортерів, є яскравим й показовим прикладом ефективної співпраці Міністерства та проекту технічної допомоги (ULEAD). У нас є спільне розуміння пріоритетних напрямків нашої подальшої взаємодії та визначений чіткий план дій», – підкреслила Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – торговий представник України.

Довідково

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – фонд із капіталом у розмірі 150 мільйонів доларів США, що інвестує у підприємства малого та середнього бізнесу в Україні та Молдові. WNISEF створений за рішенням Конгресу США і фінансується Урядом США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). З моменту свого заснування WNISEF інвестував приблизно 168 мільйонів доларів США у 118 підприємств в Україні та Молдові. Інвестиціями WNISEF в Україні та Молдові управляє Horizon Capital. У березні 2015 року WNISEF запустив 3-річну програму на суму $30  млн, що фінансується з прибутків, отриманих під час інвестиційної діяльності.

Western NІS Enterprise Fund сприяє реалізації проектів, спрямованих на місцевий розвиток, запуск інноваційних проектів, соціальні інвестиції та освітні ініціативи для розвитку економічного лідерства. Серед них – підтримка фінансування стартапів по роботі з відкритими даними 1991 Data Incubator, «Новий Донбас» – відбудова шкіл у Луганській області уздовж лінії зіткнення, відкриття першої Національної Української Академії Лідерства (УАЛ), гранти на навчання за програмою МВА у США (SEED Grant), підтримка ініціатив з покращення громадського простору у містах та інше.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249062091