Євген Нищук із робочою поїздкою відвідав Херсонщину
29.05.2016 | 09:50
Міністерство освіти України
 

У рамках робочої поїздки у Херсонську область Міністр культури України взяв участь у нараді керівників театрів України щодо імплементації Закону України №955-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури”.

Міністерство культури і я особисто буду спрямовувати нашу роботу на те, щоб уникнути ризиків, що виникають із впровадженням цього Закону,  – сказав Євген Нищук. - Наша робота полягає в тому, щоб бути у адвокації з митцями, а не створювати додаткові важелі на діяльність театральних колективів – при виборі керівників, творчого, художнього складу тощо.  Я хочу прийняти до уваги усі конструктивні зауваження, які будуть провадитись як керівниками, так і артистами, бо ж не є секретом, часто тут є певнінеспівпадіння”.

Я є ваш партнер та союзник – і у стінах Кабінету Міністрів, і у Верховній Раді, а не “Цербер-наглядач”, бо так, мовляв, легше. Ми маємо працювати так, аби унеможливити ті речі, які б спричинили до “болю” кожного митця”.

Міністр також зазначив, що прагне побудувати ефективну роботу як з державними і комунальними закладами, так і т.з. недержавним театральним середовищемшукати шлях до глядача, а також докласти зусиль, для якомога скорішого ухвалення положень про створення комісій з обрання керівника творчого закладу та проведення конкурсу всередині колективів. Присутні на нараді керівники театрів також наголосли на крайній необхідності розсилки по мережі закладів письмових роз’яснень, щодо особивостей дії цього Закону.

У кількагодинній дискусії взяли участь керівники театрів з усієї України. Серед інших питань окрім Закону обговорили й інші актуальні для театральної спільноти теми, зокрема, перегляд положень про пенсійний вік для представників творчих професій,  участь України у програміКреативна Європа”, створення агенції, що займатиметься гастрольною та концертною діяльністю, необхідність впровадження Закону про меценатство тощо. Бурхливу реакцію схвалення пристуніх викликала теза Міністра щодо можливого перегляду дії постанови №65, що, зокрема, серйозно обмежувала роботу театрів. 

Євген Нищук також зазначиврозвиток культури на місцяхважливий напрямок роботи в контексті децентралізації, адже саме культурні заклади, пам’ятки історії та знакові для тієї чи іншої місцевості події, створюють інвестиційну привабливість цілих областей. Міністр також наголосив на необхідності у непростий для України час залучати до розвитку закладів культуримісцеве керівництво та бізнес, як один з успішних прикладів такої роботи Міністр назвав Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичнийтеатр ім. І.Франка.

Розглянули і проблемні запитання, що стосуються ряду конкретних театрів - Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької у Львові, Національного академічного драматичного театру ім. І.Франка у Києві, Харківського національного академічного театру опери та балету ім.М.Лисенка, а також муніципальних та приватних театрів міст Дніпро, Одеса, Харків. Також Міністр провів розмову з керівництвом Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру, що нині розміщується у м. Сєвєродонецьк.

Також обговорили актуальне питання кіно- та театральної освіти. Ректор національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого Олексій Безгін торкнувся ряду суміжних до теми проблем, зокрема сказав щодо недоцільності та неефективності впровадження творчих спеціальностей у непрофільних ВНЗ, та навпаки, а також підкреслив необхідність державного замовлення на творчі професії та створення умов, які б сприяли розподілу молодих артистів зі столичних ВНЗ на роботу в регіональні театри.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249068621