У Мінмолодьспорту відкрилася фотовиставка Всеукраїнської громадської організації "Спілка Української Молоді в Україні" "90 років на службі Богу і Україні"
31.05.2016 | 16:55
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
 

31 травня у Міністерстві молоді та спорту України відкрилася фотовиставка Всеукраїнської громадської організації "Спілка Української Молоді в Україні" "90 років на службі Богу і Україні".

У заході взяли участь Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, заступник Міністра Олександр Ярема, перший заступник голови "Спілки Української Молоді в Україні" Павло Євтушок, заступник голови "Спілки Української Молоді в Україні" Святослав Липовецький, співробітники Міністерства, представники громадськості.

Виставку присвячено 25-літтю офіційного створення "Спілка Української Молоді в Україні" та 70-літтю відновлення діяльності організації в діаспорі.

На ній представлено світлини, які розповідають про більш як дев’яностолітню історію діяльності цієї молодіжної організації, осередки якої сьогодні діють у 10 країнах світу.

Тематично в експозиції виокремлені три історичні періоди. Перший - створення у 1925 році в Києві підпільної організації "Спілка Української Молоді", що ставила собі за мету створення незалежної демократичної держави. Але в 1929 році "СУМ" була викрита спецслужбами радянського режиму, її чільні члени були заарештовані і засуджені у 1930 році на Харківському процесі СВУ-СУМ.

Другий період – відновлення після Другої світової війни, в 1946 році, структур СУМ на чужині. Зроблено це було за ініціативою української молоді, яка перебувала в таборах для переміщених осіб в англійській, американській та французькій зонах окупації Німеччини. Відтак, Спілка поширилася в майже двох десятках країн, на п'яти континентах, де є українська діаспора.

Третій період – процес відродження структур СУМ в Україні в кінці 80-х років. Влітку 1989 року організаційно оформилися перші осередки, які пізніше поширилися в усій Україні. В 1996 році, під назвою "СУМ в Україні", стає частиною Світової Спілки.

Святослав Липовецький провів учасникам відкриття невеликий екскурс в історію створення Спілки Української молоді, зауваживши на активній діяльності організації в Європі, країнах Америки та Австралії протягом 20-го сторіччя.

Павло Євтушок, у свою чергу, подякував Міністерству та Міністру Ігорю Жданову за плідну багаторічну співпрацю.

Виставка триватиме до кінця червня. Всі бажаючі відвідати експозицію можуть звертатися до відділу національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту за телефоном - 246 62 35.

 

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249076116